SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Raciąż. Zastrzelił żonę i popełnił samobójstwo. Jest śledztwo

Zdjęcie ilustracyjne/fot. PAP/Przemysław Piątkowski

Zazdrość prawdopodobnym motywem tragedii w Raciążu koło Połońska. Na osiedlu przy ulicy Jana Pawła II 36-letni mężczyzna zastrzelił we wtorek swoją żonę, ranił jej partnera, a następnie popełnił samobójstwo. Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa.

Podczas interwencji policjanci znaleźli na klatce schodowej bloku ciała 31-letniej kobiety i 36-letniego mężczyzny – mówi w rozmowie z RDC rzeczniczka płońskiej policji podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska. – Funkcjonariusze zastali również rannego 35-latka. Mężczyzna ten został przewieziony do szpitala. Na miejscu długo pracowała grupa dochodzeniowa pod nadzorem prokuratora – dodaje.

Kobieta i mężczyzna byli w trakcie rozwodu. 31-latka wyprowadziła się z domu wraz z dziećmi. – Do mieszkania została prawdopodobnie zwabiona – tłumaczy prokurator rejonowy w Płońsku Ewa Ambroziak. – Mieli rozmawiać o sprzedaży wspólnej nieruchomości. Przypuszczalnie mężczyzna to planował, był przygotowany – oddał bowiem strzał od razu, kiedy kobieta wyszła z mieszkania – zaznacza.

Pierwszy strzał okazał się nietrafiony, drugi – oddany gdy kobieta próbowała uciekać – był śmiertelny. Po zabiciu żony sprawca zaczął strzelać do jej nowego partnera, który czekał na klatce schodowej. 35-latek został raniony w ramię i klatkę piersiową. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Wiadomo, że 36-latek nie posiadał pozwolenia na broń. Śledztwo zostało wszczęte w sprawie zabójstwa przy użyciu broni palnej oraz usiłowania zabójstwa.

Czytaj też:

Nocna strzelanina w Raciążu. Dwie osoby nie żyją, jedna jest ranna

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone