SŁUCHAJ ONLINE
MENU

R. Wiśniewski: cyfryzacja domów kultury ma służyć mieszkańcom

Rafał Wiśniewski/fot. RDC

Chodzi o to, aby pomóc domom kultury przenieść się do sieci. Szef Narodowego Centrum Kultury Rafał Wiśniewski mówił w „Poranku RDC” o nowym rządowym programie dotacyjnym – „Konwersja cyfrowa domów kultury”. W puli jest 31 milionów złotych.

Rafał Wiśniewski podkreślił projekt powstał, aby wesprzeć placówki w przygotowywaniu propozycji na czas pandemii. – Pod względem oprogramowania, sprzętu, ale też wykorzystania tej technologii. Narodowe Centrum Kultury będzie przygotowywało specjalne szkolenia, minimum 400 osób zostanie przeszkolonych. Ma to służyć społeczności lokalnej – tłumaczył szef NCK.

Według założeń programu, ponad 31 milionów złotych jest przeznaczonych dla 200 samorządowych instytucji kulturalnych. Wicepremier, minister kultury i sportu Piotr Gliński poinformował, że granty wyniosą mniej więcej do 200 tysięcy złotych. Jak dodał, pieniądze będą mogły być przeznaczone na szkolenia i infrastrukturę, czyli zakup odpowiednich nośników elektronicznych i urządzeń, które tę cyfryzację wspierają. Nabór ruszy w kwietniu, a program będzie realizowany od lipca 2021 roku do czerwca 2022 roku.

„Konwersja cyfrowa domów kultury” będzie prowadzona przez Narodowe Centrum Kultury. Adresatami są domy kultury, ośrodki kultury, centra kultury i sztuki oraz biblioteki posiadające status samorządowej instytucji kultury.

Posłuchaj całej rozmowy:

Poranek RDC: o projekcie „Konwersja cyfrowa domów kultury”

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone