SŁUCHAJ ONLINE
MENU

R. Trzaskowski: pięć ofert na most pieszo-rowerowy przez Wisłę

fot. UM Warszawa

Most pieszo-rowerowy przez Wisłę coraz bliżej. Właśnie otworzyliśmy oferty. Jest ich 5, a 4 z nich mieszczą się w kosztorysie; teraz czas na ocenę – poinformował dziś prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Zapowiedział, że ratusz wybierze najkorzystniejszą z ofert.

Chodzi kładkę, która połączy lewobrzeżną część miasta na wysokości Bulwarów Wiślanych z Pragą. W tej chwili, aby dostać się na deptak na lewym brzegu rzeki, mieszkańcy Pragi muszą nadkładać drogi. Po wybudowaniu mostu, dojdą tam w kilka minut. Termin na składania ofert upłynął w połowie czerwca.

Cztery oferty przekraczają limit

W poniedziałek Rafał Trzaskowski poinformował, że do ratusza wpłynęło pięć ofert. „Most pieszo-rowerowy przez Wisłę coraz bliżej! Właśnie otworzyliśmy oferty. Jest ich 5, a 4 z nich mieszczą się w kosztorysie. Teraz czas na ocenę ofert i wybór najkorzystniejszej z nich. Działamy!” – napisał Trzaskowski w mediach społecznościowych.

O rozpoczęciu przetargu miasto poinformowało na początku maja. Zainteresowani mogli składać oferty do 15 czerwca. Jak informował ratusz, będzie to pierwszy w Warszawie most przeznaczony tylko dla pieszych i rowerzystów. Kładka ma liczyć 452 metry długości. Z mostu będą mogli korzystać piesi i rowerzyści. Nie będzie wyznaczonych osobnych stref. Most oświetlać będą latarnie zamontowane w balustradach. Zostanie też zamontowano monitoring.

Kształtem przeprawa przypominać będzie błyskawicę. „Z planów ratusza wynika, że szerokość konstrukcji w najwęższym punkcie wyniesie 6,9 m, a nad nurtem rzeki rozszerzy się do 16,3 m. Piesi spacerem pokonają przeprawę w ciągu 6 minut, rowerzyści przejadą ją w 2 minuty. Kładka ma być gotowa najpóźniej w 2024 roku.

Czytaj też:

Prawie półkilometrowy most ma połączyć Bulwary z Pragą [ZOBACZ]

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone