SŁUCHAJ ONLINE
MENU

R. Fogiel: wizyta Donalda Trumpa w Polsce prawdopodobnie 1 września

fot. RDC

– Trwają rozmowy dotyczące wizyty Donalda Trumpa w Polsce, prawdopodobnie odbędzie się ona w 80. rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej – poinformował w Radiu dla Ciebie Radosław Fogiel. Zastępca rzecznika Prawa i Sprawiedliwości był gościem audycji „Polityka w południe”.

Fogiel tłumaczył, że prawdopodobny termin wizyty Donalda Trumpa, czyli 1 września – byłby wyraźnym sygnałem dla międzynarodowej społeczności.

Nie jest tajemnicą, że takie rozmowy są prowadzone. Prezydent Trump jest zapraszany. Liczę, że jeżeli mówimy wizycie wrześniowej, przypadłaby ona pierwszego września. W poprzednią okrągłą rocznicę odwiedził nas prezydent Rosji Władimir Putin. Przyjazd prezydenta Trumpa w tym roku byłby dobrym sygnałem – mówił Radosław Fogiel.

Fogiel odniósł się także do wizyty pary prezydenckiej w Białym Domu. Padły deklaracje zwiększenia liczebności wojsk amerykańskich w naszym kraju. Polska ma także zakupić myśliwce F-35.

Te samoloty nie są dostępne dla każdego. Świadczy to o tym, że jesteśmy traktowani jak poważny gracz i sojusznik, którego darzy się zaufaniem – dodał zastępca rzecznika PiS.

Wizyta

Polska para prezydencka w środę złożyła oficjalną wizytę w Waszyngtonie, której ostatnim punktem było uroczyste przyjęcie wydane na jej cześć przez prezydenta USA i pierwszą damę Melanię Trump.

Wcześniej prezydenci m.in. podpisali deklarację ws. zwiększenia obecności wojskowej USA w Polsce w najbliższej przyszłości o około 1000 dodatkowych żołnierzy. Obejrzeli też pokaz myśliwców F-35. Trump wyraził ponadto nadzieję na szybkie włączenie Polski do ruchu bezwizowego.

Posłuchaj: Polityka w południe: Radosław Fogiel

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone