SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Pytanie o autorytet na wystawie „Akademicy Współczesności”

Akademicy Współczesności - wystawa oraz aukcja prac "Mistrz-Uczeń"/fot. Polswiss Art

Relacje mistrz – uczeń tematem trzeciej odsłony projektu Akademicy Współczesności. W domu aukcyjnym Polswissart można oglądać prace malarzy, grafików i rysowników z Warszawy, Krakowa, Łodzi, Wrocławia, Katowic czy Gdańska. Aukcja już 25 stycznia.

„W tej edycji projektu zadaliśmy naszym artystom pytanie ważne, może wręcz intymne – o mistrza, o autorytet. Bardzo różnorodne wypowiedzi cytowane w katalogu aukcji, ukazują nieznany dotąd wizerunek dzisiejszych akademików, odsłaniając osobisty świat inspiracji i motywacji, które ukształtowały ich samych i ich twórczość” – czytamy na stronie organizatora, domu aukcyjnego Polswiss Art.

Cel projektu

Celem inicjatywy jest pokazanie współczesnego oblicza środowiska artystów związanych z uczelniami. W pracach można zobaczyć różnorodność, ale też solidny uczelniany warsztat i przygotowanie do roli artysty. „Cechuje je jednak przede wszystkim ów solidny warsztat i pełne przygotowanie do roli artysty, przygotowanie interdyscyplinarne – praktyczne i teoretyczne. Jego brak nierzadko przychodzi nam odczuwać w dzisiejszym świecie, w którym pojęcie sztuki staje się coraz bardziej płynne” – wskazują organizatorzy.

Aukcja Akademicy Współczesności odbędzie się 25 stycznia o godzinie 19:00.

Więcej na stronie online.polswissart.pl.

Posłuchaj:

Mnie się to podoba: wystawa „Cudowna podróż z Januszem Grabiańskim”

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone