SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Punkt szczepień przeciw COVID-19 na Lotnisku Chopina czeka na chętnych

fot. PAP/Leszek Szymański

Od poniedziałku chętni, bez zapisów, mogą zaszczepić się przeciw Covid-19 w punkcie szczepień na warszawskim Lotnisko Chopina – przypomniał port. Punkt drive-thru znajduje się na terenie parkingu lotniska, czynny jest 7 dni w tygodniu od 8.00 do 20.

„Przypominamy o działającym od poniedziałku punkcie szczepień na lotnisku! Bez zapisów, do wyboru Pfizer lub Johnson and Johnson. Punkt czynny 7 dni w tygodniu, w godz. 8:00-20:00” – przypomniało lotnisko w środę na Twitterze.

Punkt szczepień znajduje się na terenie parkingu Lotniska Chopina, przy dawnym terminalu Etiuda, na południe od stacji SKM.

Szczepienie także bez zapisu

Ze szczepień w punkcie mogą skorzystać wszyscy bez zapisu lub po zapisie przez infolinię NFZ pod numerem 989. Jeśli chodzi o dostępność szczepionek, na miejscu będzie można skorzystać zarówno z jednodawkowej firmy Johnson&Johnson, jak również dwudawkowej Pfizera. W punkcie dokonywane są również szczepienia dzieci powyżej 12. roku życia.

Punkt szczepień został zorganizowany przez Centrum Medyczne Damiana. Firma zapewnia, że punkt spełnia wymogi określone przez Kancelarię Premiera Rady Ministrów, Narodowy Fundusz Zdrowia, Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny. Punkt jest podzielony na trzy wymagane strefy: namiot do rejestracji, miejsce wykonywania szczepienia, stanowisko postojowe (po otrzymanym szczepieniu każda osoba powinna odczekać 20 minut przed powrotem do domu). Na miejscu obecny jest również lekarz oraz wykwalifikowana kadra medyczna.

Punkt szczepień nie obowiązuje rejonizacja, co oznacza, że druga dawka może zostać przyjęta w dowolnym punkcie na terenie całej Polski.

Lotnisko Chopina w Warszawie to największy port lotniczy w Polsce. Zarządza nim Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”. W 2020 roku port obsłużył 5,482 mln pasażerów, co dało spadek o 70,9 proc. wobec 2019 r.

Czytaj też:

Lotnisko Chopina podsumowało półrocze. Dokąd najczęściej latamy?

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone