SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Skoki w Zakopanem z kibicami na trybunach? A. Tajner komentuje

fot. Wikipedia/Piotr Drabik

W styczniu może pojawić się możliwość, żeby przynajmniej w ograniczonym zakresie kibice mogli uczestniczyć w zawodach Pucharu Świata w skokach – poinformował w „Magazynie Sportowym RDC” prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner. Widzowie wrócą na trybuny skoczni być może już w styczniu – wówczas zaplanowano konkursy w Zakopanem.

W grudniu powrót widzów na trybuny jest raczej niemożliwy, choć w Planicy jest pomysł, żeby dopuścić pod skocznie kilkaset samochodów, z których będzie można oglądać zawody na żywo. W styczniu może pojawić się możliwość, żeby kibice mogli uczestniczyć w zawodach, przynajmniej w ograniczonym wymiarze (…) Można brać pod uwagę udział kibiców w konkursach w Zakopanem, ale w tym momencie nie może to być wiążąca informacja – mówił w Apoloniusz Tajner na antenie Radia dla Ciebie.

Zawody w Zakopanem w ramach Pucharu Świata w skokach zaplanowane są na 16-17 stycznia 2021 roku.

Odwołane zawody

Z kalendarza już wypadły lutowe konkursy w Sapporo. Międzynarodowa Federacja Narciarska poszukuje teraz nowej lokalizacji. Prawdopodobnie ten sam los spotka chińskie Zhangjiakou, gdzie w 2022 roku odbędzie się rywalizacja o medale pekińskich igrzysk. MKOl ma bowiem przedstawić nowy system przedolimpijskich zawodów testowych.

W dobie pandemii wyzwaniem są podróże i restrykcje wprowadzane przez różne kraje. Odpowiedź FIS to loty czarterowe. Ekipy po zawodach w Wiśle z Monachium polecą do Finlandii na konkursy w Ruce, następnie do Niżnego Tagiłu w Rosji, a stamtąd do Planicy na mistrzostwa świata w lotach, które pierwotnie miały się odbyć w marcu. Wadą takiego planu jest długa nieobecność w domu i możliwe, że najlepsi polscy skoczkowie w ogóle do Rosji się nie udadzą.

Połączenie dwóch kadr

Przed sezonem największą zmianą w reprezentacji Polski było połączenie kadr A i B. – Mamy dwunastu skoczków w kadrze A. Jej trzon jest niezmienny, są też debiutanci. Mamy bardzo mocną drużynę – mówił prezes PZN i zaznaczył, że w tym sezonie pandemia może wywrócić światową czołówkę do góry nogami.

W Pucharze Świata 2020/21 zaplanowano łącznie 28 konkursów indywidualnych i siedem drużynowych, w tym jeden zespołów mieszanych. Rywalizacja zakończy się 28 marca w Planicy.

Czytaj też:

Aleksander Wierietielny nie jest już trenerem polskich biegaczek

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone