Puchar Polski. Awans Legii, Radomiak i Wisła poza turniejem

• 22.09.2021 22:55

• Aktualizacja: 04:21 26.07.2022

Za nami rozgrywki pierwszej rundy Pucharu Polski. Dziś na murawę wyszły trzy drużyny z Mazowsza - Radomiak Radom, Legia Warszawa i Wisła Płock. Do 1/16 turnieju weszli tylko Wojskowi. Pozostałe dwa zespoły muszą pożegnać się z rozgrywkami.
Dzisiejsze rozgrywki nie były udane dla Radomiaka Radom. Górnik Zabrze pokonał ich 2:0. W 39. minucie zabrzan na prowadzenie wyprowadził macedoński napastnik David Toshevski, a w 80. minucie zwycięstwo przypieczętował Hiszpan Jesús Jiménez. Zieloni pożegnali się z turniejem Pucharu Polski.

Lepiej poradziła sobie Legia Warszawa. Wojskowi awansowali do 1/16 finału. Warszawianie pokonali na wyjeździe Wigry Suwałki 3:1. Dla gości bramki zdobyli: Kacper Kostorz (42'), Lirim Kastrati (65') i Mahir Emreli (80'). Honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył Kacper Michalski (40').

Mecz Wisły Płock z Koroną Kielce zakończył się wygraną kielczan. Po remisie 2:2 konieczna była dogrywka, po której wynik wyniósł 4:3. Tym samym mazowszanie wypadli z turnieju. Bramki dla Korony strzelili: Piotr Malczyk, Dawid Błanik, Łukasz Sierpina i Mateusz Stefan Lewandowski, a dla Wisły Płock: Marko Kolar, Damian Warchoł i Tomasz Walczak.

Wszystkie rundy Pucharu Polski rozgrywane są bez meczów rewanżowych.