SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

PSP: trwa kontrola tunelu POW. W piątek decyzja strażaków

fot. GDDKiA/Krzysztof Nalewajko

Od poniedziałku trwa kontrola straży pożarnej w tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy. W piątek zostanie wydana decyzja dotycząca bezpieczeństwa przeciwpożarowego – powiedział rzecznik mazowieckiej Państwowej Straży Pożarnej bryg. Karol Kierzkowski.

Według informacji przekazanych przez rzecznika mazowieckiej Państwowej Straży Pożarnej, od poniedziałku strażacy prowadzą kontrolę w tunelu na ursynowskim odcinku Południowej Obwodnicy Warszawy. – Trwają testy m.in. systemów wentylacji i wykrywania pożaru – podkreślił Kierzkowski.

Zaznaczył, że w piątek zostanie wydana decyzja dotycząca bezpieczeństwa przeciwpożarowego w tunelu.

Kontrola w toku

Z kolei rzecznik warszawskiego GDDKiA Małgorzata Tarnowska przekazała, że pozytywną opinię dotyczącą tunelu wydał już sanepid. – Kontrolujący nie wnieśli uwag do dokumentacji ani do zrealizowanych robót – powiedziała Tarnowska.

– W toku jest kontrola straży pożarnej. Kolejnym krokiem będzie złożenie wniosku o przeprowadzenie kontroli przez Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Warszawie – dodała.

Jak wcześniej informowała Tarnowska, ostatnim etapem procesu odbiorowego jest kontrola wojewody mazowieckiego. „Po sprawdzeniu dokumentacji w zakresie bezpieczeństwa oraz otrzymaniu opinii urzędnika bezpieczeństwa wyda zgodę na otwarcie tunelu. Ta decyzja da nam zielone światło na dopuszczenie do ruchu S2 pomiędzy węzłami Puławska i Warszawa Wilanów wraz z tunelem” – podała rzeczniczka warszawskiego GDDKiA dodając, że według założeń stanie się to jesienią tego roku.

Droga inwestycja

Od 22 grudnia 2020 r. kierowcy mają do dyspozycji ponad 15-kilometrowy odcinek Południowej Obwodnicy Warszawy między węzłami Warszawa-Wilanów a Lubelska wraz z nowym mostem na Wiśle. Na trasę można dostać się przez cztery węzły: Warszawa-Wilanów, Wał Miedzeszyński, Patriotów i Lubelska.

Łączny koszt budowy trzech odcinków S2, stanowiących fragment Południowej Obwodnicy Warszawy, to ok. 4,6 mld zł, z czego blisko 1,7 mld zł to dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach programu operacyjnego infrastruktura i środowisko.

Czytaj też:

Budowa POW. Straż pożarna: wentylacja nie działa prawidłowo

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone