SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Przymrozki na Mazowszu. Ostrzeżenie IMGW do jutra rana

fot. Pixabay

Ostrzeżenie przed przymrozkami dla Mazowsza. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alert pierwszego stopnia, który na terenie całego województwa mazowieckiego będzie obowiązywał do piątku.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed przymrozkami dla większości kraju. W województwach: zachodniopomorskim, pomorskim i kujawsko-pomorskim obowiązuje ponadto ostrzeżenie przed oblodzeniem, a w Tatrach i Beskidach – przed opadami śniegu.

Szczegóły dotyczące obszaru objętego ostrzeżeniami IMGW TUTAJ.

Ostrzeżenie przed przymrozkami obowiązuje w całej Polsce z wyjątkiem województwa podlaskiego, południowej części województw dolnośląskiego i podkarpackiego oraz wschodniej części warmińsko-mazurskiego i południowo-wschodniej części małopolskiego. Temperatura ma spaść w zachodniej i środkowej Polsce do minus trzech stopni, przy gruncie do minus pięciu, a we wschodniej Polsce – do minus czterech, przy gruncie do minus sześciu. Ostrzeżenie obowiązuje do jutra do 8:00 rano, a w województwach mazowieckim i lubelskim – do piątku do 9:00 rano.

W województwach: zachodniopomorskim, pomorskim i kujawsko-pomorskim prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu, powodujące ich oblodzenie. Ostrzeżenie obowiązuje do jutra do 8:00 rano.
Ostrzeżenie przed opadami śniegu obowiązuje w powiatach: cieszyńskim, żywieckim, nowotarskim i tatrzańskim. Przewidywane są tam opady powodujące przyrost pokrywy śnieżnej od 5 do 7 centymetrów. Ostrzeżenie obowiązuje do 20:00.

Cieplej dopiero w weekend

Koniec tygodnia przyniesie poprawę pogody. Polska znajdzie się w zasięgu wyżu znad Europy południowej. Z zachodu zacznie napływać cieplejsze powietrze polarne morskie. Będzie więcej słońca i tylko miejscami popada przelotny deszcz, osłabnie także wiatr. Temperatura powietrza nocą będzie kilka stopni powyżej zera st. C. W dzień osiągnie wartości od 10 do 18 stopni C.

Posłuchaj:

Latające radio doktora Kruszewicza: wiosna w świecie ptaków

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone