SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Przy ulicy Twardej 8 powstanie szkoła i dom kultury

fot. Pixabay

Władze Warszawy chcą do budynku przy ulicy Twardej 8/12 przenieść ośrodek dla słabosłyszących dzieci i młodzieży. Wcześniej obiekt zostanie zmodernizowany.

Na najbliższej sesji będziemy podejmować uchwałę o zamiarze przeniesienia szkoły z ulicy Zakroczymskiej na Twardą. To krok, by dzieci niesłyszące miały bardzo dobre warunki do edukacji, mieszkania i rozwoju – mówi Małgorzata Żuber-Zielicz – przewodnicząca Komisji Edukacji i Rodziny Rady Warszawy. Ośrodek przy ulicy Zakroczymskiej obejmuje opieką 92 wychowanków – dzieci z poważnym niedosłuchem oraz z afazją.

Koszt modernizacji budynku przy ulicy Twardej władze Warszawy szacują na 13 milionów złotych. Obok ma powstać też nowy obiekt, w którym będzie dom kultury z salą widowiskową. – Za szkołą powstanie nowoczesna siedziba dla Młodzieżowego Domu Kultury „Muranów” oraz Domu Kultury „Śródmieście”, które obecnie mieszczą się w złych warunkach lokalowych – mówi Krzysztof Czubaszek – burmistrz dzielnicy Śródmieście.

Koszt budowy nowego budynku szacowany jest na około 27 milionów złotych.

Uchylona reprywatyzacja

W lipcu ubiegłego roku komisja weryfikacyjna zdecydowała o uchyleniu reprywatyzacji nieruchomości przy ul. Twardej 8, w której mieściło się Gimnazjum nr 42. Stwierdzono, że decyzja została wydana z rażącym naruszeniem prawa procesowego.

Hanna Gronkiewicz-Waltz powiedziała w czwartek, że budynek zawsze był własnością miasta i akt notarialny z prywatnym właścicielem nie został nigdy podpisany.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone