SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Przewoził Irakijczyków nielegalnie przebywających w Polsce

fot. KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Do aresztu tymczasowego trafił 47-letni obywatel Ukrainy, który przewoził autem nielegalnie przebywających w Polsce czterech Irakijczyków – poinformowała w środę rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej mł.asp. Marzena Laczkowska.

W niedzielę wieczorem policjanci patrolowali teren Małkini Górnej. Na ul. Szosowej zatrzymali do kontroli drogowej skodę. – Kierujący autem 47-letni obywatel Ukrainy, mieszkający na terenie województwa dolnośląskiego, przewoził autem czterech Irakijczyków w wieku 19-24 lata – przekazała rzeczniczka.

Kierowca i pasażerowie trafili do aresztu

Dodała, że obywatele Iraku nie posiadali dokumentów uprawniających do pobytu na terenie Polski. Kierowca wraz z pasażerami zostali osadzeni w policyjnych aresztach w Ostrowi Mazowieckiej oraz Wyszkowie.

We wtorek policjanci przewieźli Irakijczyków do Modlina, gdzie przekazali ich funkcjonariuszom Straży Granicznej. 47-letni obywatel Ukrainy usłyszał natomiast zarzut dotyczący pomocy w organizacji nielegalnego przekroczenia granicy Polski.

Nawet 8 lat więzienia

W środę rano na wniosek prokuratury 0 ostrowski sąd zastosował wobec 47-latka tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Czytaj też:

Pomagał w przemycie migrantów z Białorusi. Jest decyzja o areszcie

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone