SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Przewidywany skład i ustawienie na mecz Austria-Polska w Wiedniu

fot. RDC

– Jerzy Brzęczek postawi na sprawdzony duet w ataku – twierdzi były reprezentant Polski Tomasz Sokołowski. Jego zdaniem od pierwszych minut meczu z Austrią na boisku zobaczymy Roberta Lewandowskiego i Arkadiusza Milika. – Krzysztof Piątek na swoją szansę poczeka na ławce – przewiduje ekspert. Mecz Austria-Polska w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy 2020 w czwartek od 20.45.

Mecz w Wiedniu z reprezentacją Austrii będzie pierwszym sprawdzianem biało-czerwonych w walce o awans do Euro 2020. Zdaniem byłego reprezentanta Polski, w pierwszej jedenastce zobaczymy: Wojciecha Szczęsnego – Bartosza Bereszyńskiego, Kamila Glika, Jana Bednarka, Artura Jędrzejczyka – Kamila Grosickiego, Grzegorza Krychowiaka, Mateusza Klicha, Piotra Zielińskiego – Arkadiusza Milika oraz Roberta Lewandowskiego. To oznacza, że z rolą rezerwowego musi pogodzić się robiący furorę na boiskach włoskiej Serie A Krzysztof Piątek. Zdaniem eksperta, wynika to z profilu zawodników.

Piątek jest innym typem zawodnika, przypomina Lewandowskiego. Selekcjoner powinien wykorzystać jego umiejętności i formę w niedzielnym meczu z Łotwą w Warszawie – podkreśla Sokołowski.

Jak tłumaczy były piłkarz Legii Warszawa, na skrzydłach możemy spodziewać się gry Piotra Zielińskiego i Kamila Grosickiego, przy czym zawodnik Napoli często będzie wbiegał do środka pola.

Zieliński byłby fałszywym skrzydłowym, który będzie lubił schodzić do środka, być pod grą. Przy ustawieniu z czterema obrońcami otwiera się szansa dla bocznego defensora do tego, by oskrzydlić akcję ofensywną – tłumaczy były reprezentant.

fot. RDC

Za równowagę w środku pola będzie odpowiadać duet Klich-Krychowiak – uważa były pomocnik reprezentacji Polski. – To oni będą najczęściej współpracować ze schodzącym do środka Zielińskim – dodaje Sokołowski. – Obaj mają defensywne inklinacje, choć oczekuje się od nich także kreowania gry – zaznacza.

Lewa obrona to w obliczu nieobecności Macieja Rybusa największy problem Jerzego Brzęczka. Na tej pozycji Tomasz Sokołowski stawia na doświadczonego zawodnika Legii Warszawa Artura Jędrzejczyka. – Gra obecnie na środku obrony, stąd pojawia się pytanie – czy trener zdecyduje się postawić na doświadczenie Artura, wiedząc że dawniej regularnie grał na boku defensywy? – zastanawia się Sokołowski.

fot. RDC

W takiej sytuacji pozycję prawego obrońcy zajmie Bartosz Bereszyński dodaje ekspert. – Filarami naszej obrony będą Kamil Glik i Jan Bednarek – przekonuje. –  Są zgranym duetem. Do kadry wrócił Michał Pazdan. Niewykluczone, że zagra w niedzielę z Łotwą – podkreśla Sokołowski.

To, że w bramce zobaczymy Wojciecha Szczęsnego potwierdził podczas środowej konferencji prasowej selekcjoner Jerzy Brzęczek. Trener wspomniał też o dwóch opcjach ustawienia, w którym mogą zagrać jego podopieczni. Zdaniem Tomasza Sokołowskiego ustawienie 1-4-4-2 to dobry punkt wyjścia na mecz z Austrią. – W zależności od tego co będzie się działo na boisku, trener będzie dostosowywał to ustawienie – tłumaczy Sokołowski.

Mecz Austria-Polska o godzinie 20.45. W pozostałych spotkaniach grupy G Izrael zagra ze Słowenią, a Macedonia Północna rywalizować będzie z Łotwą.

Posłuchaj:

Magazyn sportowy: zgrupowanie piłkarskiej kadry przed el. ME

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone