SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Przeszedł 4000 km z Polski do Portugalii żeby pomóc hospicjum

Dariusz Strojewski/fot. RDC

4000 kilometrów pieszo w pięć miesięcy. Mieszkaniec warszawskiego Ursynowa Dariusz Strojewski wrócił z wyjątkowej wyprawy. Razem ze swoim psem, postanowił przejść z Polski do Portugalii. Wszystko w szczytnym celu.

To było moje marzenie – dotrzeć na kraniec Europy – mówił Dariusz Strojewski w rozmowie z RDC. – Robiąc coś dla siebie, chciałem pomóc innym. Wybrałem hospicjum na Ursynowie – dodał.

Celem jest zebranie 100 tysięcy złotych. – Dotychczas zebrano około 28 tysięcy złotych. Zbiórka jednak cały czas trwa. Wierzę, że uda się zgromadzić, jeśli nie 100 tysięcy, to kwotę zbliżoną – podkreślił Strojewski.

Osiągnięcie celu nie było jedynym problemem. Choć sama podróż nie była szczególnie męcząca, to kłopotliwe okazało się znalezienie noclegu. – W Polsce nocowaliśmy w zajazdach na stacjach benzynowych. W Niemczech większość nocy spędzaliśmy w prywatnych mieszkaniach, na zaproszenie lokatorów. We Francji, Hiszpanii i Portugalii korzystaliśmy z namiotów – tłumaczył.

Co było największym zaskoczeniem i jak w szczegółach przebiegała wyprawa – tego będzie można dowiedzieć się podczas spotkania z Dariuszem Strojewskim 4 grudnia w siedzibie Urzędu Dzielnicy Ursynów przy Alei Komisji Edukacji Narodowej 61.

Szczegóły dotyczące zbiórki pieniędzy dla Fundacji Hospicjum Onkologiczne TUTAJ.

Czytaj też:

Idzie trzy tysiące km przez Europę. Zbiera pieniądze dla hospicjum

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone