SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Przemycali narkotyki w lawetach. Zarzuty dla mieszkańców Mazowsza

fot. CBŚP

Płocka prokuratura okręgowa postawiła dwóm osobom zarzuty dotyczące nabycia i próby przewiezienia z Hiszpanii do Polski 12 kg marihuany – poinformowała Prokuratura Krajowa. Jak dodała, niewykluczone są dalsze zatrzymania w sprawie.

W sprawie zabezpieczono środki odurzające w postaci marihuany o łącznej wadze 12 kg. W toku śledztwa ustalono, że narkotyki były przemycane w używanych samochodach przewożonych na lawetach. Środki odurzające były ukrywane w różnych elementach m.in. za tapicerką drzwi i w podłodze – przekazała rzeczniczka prasowa PK prok. Ewa Bialik.

Narkotyki z Hiszpanii

Jak dodała, w śledztwie zabezpieczono cztery samochody – w jednym z nich ujawniono osiem kilogramów marihuany, w kolejnych – cztery kilogramy.

Z ustaleń dokonanych przez prokuratorów i policjantów wynika, że trasa przemytu narkotyków prowadziła z Hiszpanii do Polski. Kierowcy pojazdów ciężarowych nie wiedzieli, że w przewożonych na lawetach samochodach ukryte są narkotyki – przekazała prokuratura.

Jak ustalono odbiorcami środków przemycanych w samochodach byli dwaj mieszkańcy województwa mazowieckiego. – Prokuratorzy ogłosili dwóm osobom zarzuty o wewnątrzwspólnotowe nabycie znacznej ilości środków odurzających w postaci marihuany. Śledztwo ma charakter rozwojowy. Prokuratorzy nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie – powiedziała prokurator Bialik.

Sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Płocku wspólnie z funkcjonariuszami z radomskiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji.

Czytaj też:

Produkował alkohol ze środków do dezynfekcji. Grozi mu do dwóch lat więzienia

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone