SŁUCHAJ ONLINE
MENU

„Przełom”. Otwarto Uniwersyteckie Centrum Stomatologii WUM

fot. Wanda Widomska i Tomasz Jędrzejewski/Dział Fotomedyczny WUM

W Warszawie otwarto nowoczesne Uniwersyteckie Centrum Stomatologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Budynek mieści się na terenie kampusu Banacha. Do końca września tego roku jednostki Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego mieściły się przy ulicy Miodowej i ulicy Nowogrodzkiej w kampusie Lindleya.

Profesor Mirosław Wielgoś – rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego powiedział, że otwarcie Centrum Stomatologii to wielki przełom w życiu uczelni i Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego. W Centrum będą mieściły się prawie wszystkie jednostki wydziału, które zajmują się diagnostyką i leczeniem stomatologicznym: 9 katedr i zakładów, laboratorium i poradnia. – Będziemy prowadzili kształcenie przeddyplomowe i podyplomowe, będą prowadzone badania naukowe, jak również leczenie pacjentów, które będzie odbywało się w nieporównywalnych z dotychczasowymi warunkach – mówił rektor uczelni.

Koszt inwestycji wraz z ceną działki to 100 milionów złotych. 70 milionów złotych pochodziło z budżetu ministra zdrowia – podkreślił wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski. „Te pieniądze są wydane przede wszystkim dla rozwoju potencjału i siły kadr medycznych w Polsce. Wiceminister zwrócił się do studentów. – To są pieniądze zainwestowane przez ministerstwo zdrowia i przez uczelnię dla was, chcemy żebyście zostali tutaj w Uniwersyteckim Centrum Stomatologicznym i w Polsce – powiedział.

Budynek poświęcił metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz. – Poświecenie takiego obiektu to przede wszystkim poświęcenie wymienianych dziś tutaj osób: profesorów, lekarzy, pielęgniarki i studentów – mówił kardynał. Podkreślił, że będziemy mieli takich lekarzy dentystów, jacy opuszczą między innymi mury tego budynku. Kardynał dodał, że „błogosławiąc, myślimy o pacjentach„.

Uniwersyteckie Centrum Stomatologii WUM to największe w Polsce i najnowocześniejsze na polskich uczelniach centrum stomatologiczne. Jego całkowita powierzchnia to ponad 20 tysięcy metrów kwadratowych, w tym 8 tysięcy metrów powierzchni użytkowej.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone