SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Wyłudził 20 tys. zł metodą „na policjanta”. Grozi mu 8 lat więzienia

fot. mazowiecka.policja.gov.pl/wos

Funkcjonariusze z Ostrołęki zatrzymali 27-latka z Warszawy podejrzanego o oszustwo dokonane popularną w ostatnim czasie metodą „na policjanta”. Jego ofiarą była 66-letnia kobieta, która sądząc, że pomaga policji, przekazała oszustom prawie 20 tys. zł.

Jak poinformował w środę rzecznik ostrołęckiej policji podkom. Tomasz Żerański, 66-latka odebrała telefon od kobiety podającej się za policjantkę, która poinformowała ją, że jej pieniądze zgromadzone na koncie są zagrożone. Chwilę później zadzwonił rzekomy prokurator, który poprosił kobietę o wykonanie przekazu pocztowego na prawie 20 tys. zł. Mężczyzna zapewniał swoją rozmówczynię, że po zakończeniu policyjnej akcji pieniądze zostaną zwrócone. Kobieta uwierzyła w zapewnienia fałszywych funkcjonariuszy i przelała gotówkę tzw. ekspresem pieniężnym.

Usłyszał zarzuty

Kilka dni temu ustalono mężczyznę, który odebrał z poczty na terenie Warszawy przesłane przez kobietę pieniądze. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec stolicy. Mężczyzna został zatrzymany przez w jednym z mieszkań w stolicy – przekazał rzecznik policji.

27-latek usłyszał zarzut dotyczący oszustwa. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 8 lat więzienia.

Policja apeluje, aby nie przekazywać pieniędzy osobom podającym się za funkcjonariuszy. – Prawdziwi policjanci nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie – podkreślił rzecznik ostrołęckiej policji.

Czytaj też:

„Amerykańscy żołnierze” na Mazowszu. Policja ostrzega

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone