SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Jeździł po mieście, atakował ludzi. Śledztwo ws. nożownika z Radomia przedłużone

fot. RDC

Śledztwo w sprawie nożownika z Radomia przedłużone do końca roku. Chodzi o mężczyznę, który po szaleńczym rajdzie ulicami miasta, zmarł podczas zatrzymania przez policję.

Śledczy nadal czekają na ostateczne wyniki sekcji zwłok 43-latka, przede wszystkim na wyniki badań toksykologicznych. Wstępnie ustalono, że przyczyną jego śmierci była niewydolność krążeniowo-oddechowa.

Leczył się psychiatrycznie

Do zdarzenia doszło 20 czerwca. Wszystko zaczęło się tuż po północy. Mężczyzna pobił w mieszkaniu na osiedlu Ustronie w Radomiu swoją konkubinę i uciekł. Następnie wtargnął do przypadkowego mieszkania na osiedlu Idalin, gdzie zaatakował nożem lokatora. Ten wyskoczył przez okno. Napastnik zabrał kluczyki do auta pokrzywdzonego i wjechał do centrum miasta. Tam znowu wszedł do przypadkowego mieszkania i zaatakował nożem 75-latka. Wybiegając ranił kolejnego – tym razem 79-latka.

To jednak nie koniec rajdu szaleńca, który pojechał przed dworzec PKP. Tam próbował staranować mężczyznę stojącego przy przystanku. Ten uciekł, a 43-latek ruszył za nim, taranując wszystko, co spotkał na swojej drodze. Świadkowie przyznawali, że napastnik działał w szale.

Wezwani policjanci namierzyli sprawcę szalonego rajdu. Został obezwładniony i zakuty w kajdanki. Tuż po podjętej interwencji zaczął tracić przytomność, wcześniej dostał drgawek. Finał tej historii okazał się tragiczny. – Mężczyzna zmarł mimo reanimacji – mówiła RDC rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Beata Galas.

Jak się później okazało, mężczyzna leczył się psychiatrycznie.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone