SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Przegląd filmów kandydujących do Polskich Nagród Filmowych

fot. Pexels

W warszawskim kinie Iluzjon rozpoczyna się w środę przegląd filmów kandydujących do nagród Polskiej Akademii Filmowej Orły. W sumie będzie można zobaczyć 59 produkcji, które powstały w 2017 roku.

Krytyk filmowy, współpracownik Polskiej Akademii Filmowej Rafał Pawłowski wyjaśnia, że ideą przeglądu jest prezentacja wszystkich polskich filmów pokazywanych w ubiegłym roku w kinach. Oprócz produkcji polskich, zostaną zaprezentowane także koprodukcje, które powstały w innych krajach, ale w ich realizację zaangażowani byli polscy filmowcy.

Podczas przeglądu będzie można zobaczyć zarówno filmy fabularne jak i dokumenty. W repertuarze znalazły się filmy doceniane na polskich i międzynarodowych konkursach.

Rafał Pawłowski dodaje, że dodatkową atrakcją przeglądu będzie możliwość spotkania z filmowcami. Zaplanowano między innymi spotkania z twórcami filmu „Cicha noc” w reżyserii Piotra Domalewskiego, który zdobył główną nagrodę na ostatnim Festiwalu Filmowym w Gdyni, filmu „Pokot” Agnieszki Holland, który był polskim kandydatem do Oscara, twórcami filmu Andrzeja Wajdy „Powidoki”, filmu „Najlepszy” w reżyserii Łukasza Palkowskiego czy animacji „Twój Vincent”, który zdobył nagrodę Europejskiej Akademii Filmowej i był nominowany do Złotego Globu.

Program przeglądu można znaleźć na stronie internetowej kina Iluzjon iluzjon.fn.org.pl.

Nominacje w lutym

Orły, doroczne nagrody Polskiej Akademii Filmowej, są przyznawane od 20 lat. Nominowani i laureaci wyłaniani są głosami członków Polskiej Akademii Filmowej, w skład której wchodzą polscy filmowcy.

Nominacje do Orłów 2018 zostaną ogłoszone 7 lutego. Ogłoszenie nazwiska laureata w kategorii Nagroda za Osiągnięcia Życia oraz spotkanie z Nominowanymi odbędzie się 7 marca. Ceremonia wręczenia Polskich Nagród Filmowych odbędzie się 26 marca.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone