SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Przed nami 3. Ogólnopolska Noc Bibliotek. Ponad 170 placówek na Mazowszu weźmie udział w akcji

fot. Pexels

3 czerwca odbędzie się trzecia edycja Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek. W całym kraju do akcji przyłączyło się już 1338 placówek, a na Mazowszu – 177.

To już trzecia edycja, bierzemy udział w Nocy Bibliotek od samego początku – mówił w RDC Robert Kijek, dyrektor biblioteki przy ul. Tynieckiej na warszawskim Mokotowie. – Biblioteki to dziś nie tyko książki, to też centra kultury, miejsca spotkań, w których przy okazji jest też książka – przekonywał

Zdaniem gościa audycji, jednym z efektów Nocy Bibliotek jest to, że do placówki przychodzi coraz więcej osób i coraz więcej osób wypożycza książki. – A to oznacza, że coraz więcej osób czyta – komentował Kijek.

Gościem RDC była także bibliotekarka i animatorka Aleksandra Mostowska, która zwróciła uwagę, że z roku na rok coraz więcej bibliotek bierze udział w wydarzeniu. – To biblioteki publiczne i szkolne. Wszyscy starają się, żeby tego dnia zaproponować coś ciekawego i wyjątkowego – przekonywała.

Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja w niekonwencjonalny sposób promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, z których zasobów warto korzystać. Biblioteki publiczne, szkolne i inne łączą siły i czekają na czytelników z mnóstwem atrakcji – niecodziennych spotkań z literaturą i jej gwiazdami. Będą śledztwa, romanse, czary i groza.  W pierwszej edycji akcji wzięło udział ponad 600 bibliotek, a w ubiegłorocznej już ponad 1000.

ZOBACZ MAPĘ NOCY BIBLIOTEK 2017

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone