SŁUCHAJ ONLINE
MENU

„Przeciąłem rękę niemal do kości”. Cz. Lang wspomina IO w Moskwie

Czesław Lang/fot. RDC

To może być pierwszy polski medal w Tokio. W sobotę rano zmagania w tegorocznych igrzyskach zaczną kolarze. Wśród faworytów są Polacy – brązowy medalista z Rio de Janeiro Rafał Majka oraz Michał Kwiatkowski. Przy tej okazji, przypominamy zdobyty już przez Polaka olimpijski krążek. – Były i pot, i krew – tak srebro z Moskwy wspominał w Radiu dla Ciebie Czesław Lang.

Polak kontra dwaj kolarze radzieccy. Trójka Suchoruczenkow, Barinow i Lang uciekła już 130 km. I to tylko oni liczyli się w walce o medale.

Decydujący atak nastąpił 30 kilometrów przed metą – opowiadał Czesław Lang w „Magazynie Sportowym” RDC.

Niestety, na samym szczycie przy zmianie biegów Polakowi zablokował się łańcuch. Musiał się zatrzymać, ale nie mógł… oswobodzić nogi. – Złapałem łańcuch, który nie chciał wyjść. Jak szarpnąłem, to przeciąłem sobie rękę prawie do kości – mówił Lang.

W tym czasie Suchoruczenkow odjechał. Langowi udało się tylko dogonić Barinowa. We dwóch dojechali do finiszu. – Spod łokcia patrzyłem, z której strony zobaczę jego koło, że zacznie mnie wyprzedzać. Jak je zobaczyłem, to naskoczyłem. Do mety szliśmy łeb w łeb – wygrałem o kilka centymetrów – mówił Lang

W nagrodę Lang otrzymał zgodę władz na przejście na zawodowstwo. To był pierwszy taki przypadek w krajach bloku wschodniego. W historii igrzysk w wyścigu ze startu wspólnego Polacy zdobyli trzy medale.

Rywalizacja w Tokio rozpocznie się o 4:00 rano polskiego czasu. Polskę reprezentują doświadczeni Michał Kwiatkowski, Maciej Bodnar i brązowy medalista sprzed pięciu lat Rafał Majka.

Posłuchaj całej rozmowy:

Magazyn Sportowy: Czesław Lang wspomina swoją karierę

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone