SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Pruszków. Napaść na taksówkarza. Zarzuty dla dwojga nastolatków

Pruszków, napad na taksówkarza/fot. enterprise/You Tube

Zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia usłyszeli 17-latek i 16-latka, którzy napadli na taksówkarza w Pruszkowie. Oboje policja zatrzymała około dwóch godzin po zdarzeniu. Grozi im do 12 lat więzienia.

Do napadu doszło w minioną środę na jednym z niestrzeżonych parkingów. Napad zarejestrowała kamera wewnątrz samochodu, a nagranie trafiło do mediów społecznościowych. Udostępnił je m.in. Związek Zawodowy „Warszawski Taksówkarz”, który apelował o pomoc w odnalezieniu napastnika i jego towarzyszki.

Nóż przy gardle

Na nagraniu widać dwoje młodych ludzi podróżujących taksówką. Gdy zbliżają się do celu, taksówkarz podał cenę za kurs. Wówczas nastolatek zapytał kierowcę, czy będzie miał wydać ze stu złotych. Kiedy kierowca sięgnął do portfela, chłopak chwycił go za gardło, przystawiając nóż. – Bierz pieniądze! – krzyknął do dziewczyny. Następnie oboje uciekli.

W sobotę Komenda Powiatowa Policji w Pruszkowie poinformowała, że po dokonaniu napadu sprawcy udali się na dworzec PKP w Warszawie i wsiedli do pociągu w kierunku Katowic. – Nie spodziewali się, że pruszkowscy policjanci błyskawicznie ustalili, gdzie się znajdują, i podjęli współpracę z funkcjonariuszami z Wydziału Kryminalnego w Opocznie. Już po dwóch godzinach od napadu, dzięki sprawnym działaniom policjantów, sprawcy zostali zatrzymani na stacji PKP w Opocznie – poinformowała policja.

fot. Komenda Powiatowa Policji w Pruszkowie

Areszt dla 17-latka

Materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie nastolatkom zarzutu dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. – Sąd Rejonowy w Pruszkowie na wniosek prokuratury zastosował wobec 17-latka środek zapobiegawczy w postaci aresztu na trzy miesiące. Sprawę nieletniej rozpatrzył Sąd Rejonowy w Warszawie – przekazała Komenda Powiatowa Policji w Pruszkowie. Jak dodała, 16-latka również najbliższe trzy miesiące spędzi w schronisku dla nieletnich.

Za dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia nastolatkom grozi nawet 12 lat więzienia.

Czytaj też:

Areszt ws. włamań do paczkomatów. 104 kradzieże w dwa dni

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone