SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Protest przed radomskim ratuszem. Chodzi o budowę w Krychnowicach

fot. RDC

Protest przed ratuszem w Radomiu. Mieszkańcy sprzeciwiają się budowie hal magazynowych w Krychnowicach. Obawiają się dewastacji chronionego prawem terenu rzeki Kosówki oraz tego, że ich posesje będą zalewane. Chodzi o około 30-40 nieruchomości przy ul. Fundowicza i Krychnowickiej.

Wkopanie pięciu metrów w ziemię przy obecnym przepływie wód gruntowych i zabetonowanie tego przepływu będzie powodował długi proces odszkodowawczy dla władz miasta, ponieważ będzie zalewał obecne tereny – powiedział nam jeden z protestujących. – I są to tereny, gdzie właśnie są zielone, gdzie są ekologiczne – wtórowała mu protestująca. – Ja na przykład mieszkam na Fundowicza, na najniższym terenie ulicy. Przy każdych większych opadach u mnie na działce stoi woda. Wiadomo, że jeśli wybetonują, to tym bardziej woda będzie do nas spływać – dodała druga.

Dwa lata temu, także po protestach mieszkańców, inwestor się wycofał.

Teraz kolejny złożył wniosek o wydanie decyzji środowiskowej – informuje wiceprezydent Jerzy Zawodnik. – Nałożyliśmy konieczność przeprowadzenia raportu oddziaływania na środowisko, więc bezwzględnie mieszkańcy będą mieli prawo się wypowiedzieć w konsultacjach, które muszą w trakcie opracowania raportu zostać zrealizowane. I wtedy ten konkretny głos będzie brany pod uwagę, i wtedy będą podejmowane decyzje – tłumaczy.

Mieszkańcy dzisiaj protestują, bo radni zajmują się Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego dla Krychnowic. Teren przyszłej inwestycji nie jest jeszcze nim objęty.

Czytaj też:

Radom. Sprawa uprowadzenia 3-latka przez ojca wraca do sądu

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone