SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Prokuratura wszczęła śledztwo ws. Neckermanna w Warszawie

Biuro podróży Neckermann Polska/fot. PAP/Mateusz Marek

Stołeczna prokuratura okręgowa wszczęła śledztwo ws. podejrzenia popełnienia oszustwa przez przedstawicieli Neckermanna w Warszawie, którzy mieli wprowadzać klientów w błąd, co do realizacji podróży zgodnie z planem – dowiedziała się w czwartek w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie.

Zawiadomienie w tej sprawie zostało złożone do prokuratury przez jednego z warszawskich adwokatów. Według niego, przedstawiciele Neckermanna w Warszawie wydali 23 września w imieniu spółki komunikat o realizacji wyjazdów zgodnie z planem, który wprowadzał w błąd, co do sytuacji finansowej spółki osoby, które między 23 a 25 września zawarły z tym biurem umowy.

Trwa śledztwo 

Prokuratura Okręgowa w Warszawie – po przeprowadzeniu czynności sprawdzających – wszczęła śledztwo w tej sprawie. Jak przekazał w czwartek rzecznik tej jednostki prok. Łukasz Łapczyński, postępowanie zostało wszczęte 4 października i dotyczy podejrzenia doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem osób, które zawarły umowy z biurem podróży, poprzez wprowadzenie w błąd, co do możliwości wywiązania się z umów i kontynuacji świadczenia usług. Czyn ten jest zagrożony karą do 8 lat pozbawienia wolności. Śledztwo jest prowadzone „w sprawie”; nikt dotychczas nie usłyszał zarzutów.

Skraj bankructwa

Władze największego na świecie biura podróży Thomas Cook poinformowały 23 września, że znalazło się ono na skraju bankructwa. W ubiegły poniedziałek firma ogłosiła upadłość. W biurach spółki Thomas Cook na całym świecie pracuje 22 tys. osób, z czego 9 tys. w rodzimej Wielkiej Brytanii. Działająca w 16 krajach świata firma obsługiwała 19 mln turystów rocznie. Thomas Cook GmbH było właścicielem 100 proc. udziałów w Neckermann Polska.

Z kolei 25 września biuro podróży Neckermann Polska złożyło w urzędzie marszałkowskim oświadczenie o niewypłacalności. W momencie złożenia przez biuro tego oświadczenia, poza granicami kraju przebywało 3600 turystów. Marszałek województwa tego samego dnia wydał dyspozycję uruchomienia gwarancji ubezpieczeniowych biura. Z informacji podanych w ubiegłym tygodniu przez mazowiecki urząd marszałkowski wynika, że do Polski wróciło już ok. 3600 klientów Neckermanna.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone