SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Projekt stadionu Polonii Warszawa gotowy. Wszystkie dyscypliny sportu w jednym miejscu

fot. Adrian Grycuk/CC BY-SA 3.0

Nowa odsłona stadionu Polonii Warszawa coraz bliżej. Ostateczny plan zagospodarowania terenu przy ulicy Konwiktorskiej jest gotowy. Zaakceptowali go już stołeczny konserwator zabytków i wojewoda mazowiecki.

Prezes Polonii Jerzy Engel jest dobrej myśli, choć – jak zdradził – nie było łatwo. – Najtrudniejsze negocjacje toczyły się wokół tego, żeby od strony ulicy Bonifraterskiej było naprawdę szerokie wejście na Polonię i żeby tam powstał duży plac, na którym będzie można organizować różne wydarzenia. Będzie stamtąd widać zabytkową cześć stadionu, która pozostanie na zawsze – zaznaczył.

Dodał, że w tej chwili klub czeka na spotkanie z komisją wyznaczoną przez władze miasta. – Najprawdopodobniej stanie się to w przyszłym tygodniu, tam po raz ostatni będzie zatwierdzony projekt i zaczną się rozmowy na temat 30-letniej dzierżawy terenu. To jest w gestii Rady Warszawy i trzeba przygotować stosowne dokumenty – wyjaśnił.

Nowa Polonia to jednak nie tylko stadion. Jak powiedział Jerzy Engel, mają być tam uprawiane wszystkie dyscypliny sportu, z których klub dawniej słynął. – Będą korty tenisowe, hala sportowa i wszystko to, co jest potrzebne, aby ten obiekt mógł pracować przez siedem dni w tygodniu. Innowacyjne jest, że wszystko, co zostanie zbudowane dookoła, będzie pracowało w przyszłości na rozwój sportu i rekreacji w Warszawie – podkreślił były trener reprezentacji Polski.

Klubowi w budowie mają pomóc prywatni inwestorzy.

Posłuchaj całej rozmowy

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone