SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Projekt kOFFta. Aneta Todorczuk–Perchuć: niebawem powstanie wersja sceniczna

fot. RDC

– Kocham najlepszych klasyków jeśli chodzi o słowo. Wyszło mi trzech: Osiecka, Młynarski i Kofta. Jonasz jest chyba spośród nich najbardziej zapomniany – mówiła o „Projekcie kOFFta” Aneta Todorczuk–Perchuć. Autorka zapowiedziała również, że wkrótce powstanie wersja sceniczna płyty.

Projekt kOFFta to 12 najpiękniejszych utworów Jonasza Kofty. Część w znanych aranżacjach m.in. Włodzimierza Nahornego, Zbigniewa Wodeckiego, Andrzeja Korzyńskiego i w nowych, zupełnie nieznanych – Tomasza Krezymona. Projekt ma przybliżyć autora nieznanego młodemu pokoleniu, które nie wie, kim był, ale może poznać go poprzez rodzaj muzyki nowoczesnej, elektronicznej, na który Aneta Todorczuk–Perchuć zdecydowała się z Tomkiem Krezymonem.

Jak powiedziała w „Czasie dla Ciebie” aktorka, zaskoczyło ją, że ten zestaw 12 utworów nie układa się w jedną, linearną historię. – Dlatego na okładce płyty jest moja twarz podzielona na cztery części. Został na niej wykonany dodatkowo makijaż czterech różnych postaci, a wszystko łączy moja osoba, pałająca miłością do Jonasza Kofty. Mam nadzieję, że zaletą, a nie wadą jest eklektyzm tego połączenia – podkreśliła Todorczuk–Perchuć.

projekt-koffta-b-iext46680780

Wspomniała również, że kocha najlepszych klasyków jeśli chodzi o słowo. – Wyszło mi trzech: Osiecka, Młynarski i Kofta. Jonasz jest chyba spośród nich najbardziej zapomniany. Podczas pracy nad płytą zdecydowaliśmy się na bardzo współczesne aranżacje, ponieważ chciałam przybliżyć Koftę młodym ludziom – zaznaczyła artystka.

Wersja sceniczna

Aneta Todorczuk–Perchuć zapowiedziała w RDC, że niebawem powstanie wersja sceniczna „Projektu kOFFta”. – Cały czas zmagam się z tym, o czym to ma być. To nie będzie jednak opowieść tylko o Jonaszu. Powstanie bardzo aktualny tekst, przy użyciu którego chciałabym skonfrontować się z widzem i pogadać. Taki mam zamiar – szalenie trudny i przerażający dla mnie w tej chwili, ale pomysł jest już w mojej głowie. Niedługo – mam nadzieję – można to będzie zobaczyć na żywo w Warszawie – powiedziała w „Czasie dla Ciebie” autorka Projektu kOFFta.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone