SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Prof. Roman Barlik z Medalem Politechniki Warszawskiej

fot. Politechnika Warszawska/Twitter

Profesor Roman Barlik, ekspert w zakresie energoelektroniki i automatyki napędu elektrycznego, otrzymał Medal Politechniki Warszawskiej.

Na najstarszej uczelni technicznej w kraju odbyła się doroczna uroczystość przyznania medalu dla zasłużonego pracownika Politechniki Warszawskiej, który przyczynił się do jej rozwoju. Nagroda jest przyznawana od 1997 roku, a wśród jej laureatów są między innymi profesor Henryk Skarżyński, czy profesor Wojciech Radomski. Medal dla profesora Romana Barlika jest 44. w historii uczelni.

W laudacji na jego cześć, profesor Lech Grzesiak wymieniał największe osiągnięcia nagrodzonego. Jest on autorem i współautorem około 250 prac naukowych opublikowanych w czasopismach i materiałach konferencyjnych w kraju i za granicą. Jest też współautorem jednego z najistotniejszych wdrożeń w historii Instytutu Sterowania i Elektroniki Przemysłowej Politechniki Warszawskiej, dotyczącego budowy wielosilnikowych systemów napędowych kompletnej przędzalni włókien sztucznych. Prowadzi liczne projekty badawcze. Osiągnięcia w zakresie bogatej działalności o charakterze wdrożeniowym udokumentował między innymi dwudziestoma siedmioma patentami.

Profesor Roman Barlik dziękował za przyznane odznaczenie i mówił, że trudno w takiej chwili powstrzymać wzruszenie. – Znalezienie się na liście osób, którym nadano ten zaszczytny Medal Politechniki Warszawskiej, na której to liście znajduje się między innymi Kardynał Józef Glemp, jest wielkim wyróżnieniem i według mojej skromnej opinii, niezasłużoną nagrodą – mówił profesor Barlik.

Przy okazji uroczystości odbyła się promocja 26 prac doktorskich i pięciu habilitacyjnych, między innymi z Wydziału Architektury, Wydziału Chemii, Wydziału Elektrycznego czy Wydziału Geodezji i Kartografii.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone