SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Radom. Producent „Klechy” zaskoczony pozwem władz miasta

Konferencja zapowiadająca realizację filmu "Klecha"/fot. RDC

To zaskakujące informacje – tak o planach władz Radomia mówi producent filmu „Klecha” Andrzej Stachecki. Prezydent Radosław Witkowski zapowiedział w poniedziałek skierowanie pozwu do sądu w związku z opóźniającą się premierą obrazu i brakiem informacji na temat postępów przy realizacji filmu, który Radom wsparł kwotą 900 tysięcy złotych.

„Klecha” jest w ostatniej fazie postprodukcji, pracujemy nad dźwiękiem, robimy korektę koloru – informuje Andrzej Stachecki. – O stanie produkcji informowana jest na bieżąco „Resursa Obywatelska”, jako producent filmu. Zgodnie z umową przesyłam co miesiąc raporty produkcyjne i nie słyszałem o jakimkolwiek konflikcie czy innych działaniach ze strony tego koproducenta – dodaje.

Producent poinformował także, że trwają prace nad planem promocji i dystrybucji filmu. Premiera ma się odbyć jeszcze w tym roku. Na razie nie jest znana bliższa data.

Film „Klecha” jest oparty na historii księdza Romana Kotlarza, nieformalnego kapelana robotników protestujących w Radomiu w 1976 roku. Zdjęcia trwały od sierpnia 2017 do października 2018 roku. Kręcono je między innymi w Radomiu i w Pionkach.

W zdjęciach uczestniczyło około tysiąca statystów. Całkowity koszt produkcji oszacowano na 6 milionów złotych. Obraz powstawał przy współudziale Kurii Diecezji Radomskiej.

Czytaj też: Radom. Do sądu ma trafić wniosek ws. opóźnienia premiery „Klechy”

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone