SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Procesje wielkanocne na stołecznych ulicach. Zmiany w komunikacji

fot. ztm.waw.pl

W dniach 19-21 kwietnia w różnych częściach Warszawy ulicami przejdą procesje i drogi krzyżowe. W tych dniach kierowcy oraz mieszkańcy muszą nastawić się na zmiany w ruchu i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Największe utrudnienia pojawią się w piątek wieczorem.

W piątek w godz. 20-22, jak co roku w stolicy odbędzie się Centralna Droga Krzyżowa. Procesja tradycyjnie wyruszy spod kościoła akademickiego św. Anny przy Krakowskim Przedmieściu, a następnie przejdzie ulicami Miodową, Senatorską, przez pl. Teatralny, Wierzbową, pl. Piłsudskiego, Tokarzewskiego-Karaszewicza i Krakowskie Przedmieście.

W tym czasie pasażerowie komunikacji miejskiej muszą się liczyć ze zmianami tras niektórych autobusów. Linie 111, 116, 178, 180, 503 i 518, jadące w kierunku północnym, zostaną skierowane na objazd ulicami: Królewską i Marszałkowską. W przeciwną stronę 111 będzie kursować Marszałkowską do Al. Jerozolimskich. Natomiast autobusy pozostałych linii zjadą Kapucyńską w al. „Solidarności”, a następnie skręcą w Marszałkowską i dalej pojadą Królewską.

W czasie trwania Centralnej Drogi Krzyżowej 107 pojedzie Marszałkowską i Al. Jerozolimskimi, a 128 i 175 pojedzie ulicami Królewską, Marszałkowską, Świętokrzyską i Twardą do tymczasowego przystanku na pl. Grzybowskim. Z kolei 222 z pl. Bankowego pojedzie Andersa do tymczasowego przystanku na Muranowskiej.

Piątek

W piątek w godz. 19.30-21 przejdzie też procesja z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ursusie. Jej trasa będzie prowadziła ulicami Piastowską, II Armii Wojska Polskiego, Regulską i Kompanii AK „Kordian”.

W trakcie jej trwania autobusy linii 178 i 191 w kierunku przystanku PKP Ursus będą kursowały ulicami: Regulską i Spisaka. Natomiast w przeciwnych kierunkach pojadą Sosnkowskiego, Kościuszki i Spisaka. Autobusy linii 207 w obydwu kierunkach pojadą Regulską i Al. Jerozolimskimi.

Sobota 

Procesja przejdzie też w sobotę w godz. 20.15-21 spod katedry polowej Wojska Polskiego przy pl. Krasińskich. Jej trasa prowadzić będzie Miodową, Kapitulną, Podwale, Kilińskiego oraz Długą. W tym czasie autobusy linii: 116, 178, 180, 503 i 518 mogą zmienić swoje trasy i pojechać objazdem poprowadzonym Senatorską przez pl. Bankowy do Andersa.

W Niedzielę Wielkanocną w parafiach odbędą się procesje rezurekcyjne, które również mogą wiązać się z czasowym wstrzymaniem ruchu i zmianami w kursowaniu niektórych autobusów oraz tramwajów.

W godz. 0.30-1 procesja przejdzie z parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus ulicami Tamka, Elektryczną, Zajęczą, Dobrą do Tamka. W godz. 6-7 wierni z parafii Najświętszego Zbawiciela na pl. Zbawiciela i przejdą wokół placu. W tych samych godzinach odbędzie się też procesja w parafii św. Józefa, która przejdzie Cierlicką, Plutonu AK „Torpeda”, Sosnkowskiego oraz Kościuszki.

Niedziela 

W Niedzielę Wielkanocną w godz. 6.00-6.20 uroczysta procesja ruszy, również z kościoła Stygmatów św. Franciszka na Nowym Mieście. Jej uczestnicy pójdą Zakroczymską i Franciszkańską, a w godz. 6-7 procesja odbędzie się w parafii św. Szczepana. Jej trasa prowadzić będzie Melsztyńską, Wiśniową, L. Narbutta, Sandomierską.

Z kolei od godz. 6 do godz. 6.30 będzie trwała procesja w parafii Matki Boskiej Różańcowej na Bródnie. Jej uczestnicy przejdą Wysockiego, Poborzańską, Ogińskiego i Bartniczą, a w godz. 7.10-7.40 odbędzie się procesja w parafii NMP Królowej Wyznawców na Siekierkach. Jej trasa została poprowadzona ulicami: Gościniec i Gwintową. W tym czasie swoją trasę mogą zmienić autobusy linii 167, które pojadą objazdem poprowadzonym Polską, Antoniewską i Augustówka.

Szczegóły utrudnień związanych z procesjami TUTAJ.

Czytaj też:

Wielkanocne zmiany w kursowaniu stołecznej komunikacji [SPRAWDŹ]

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone