SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Problemy kadrowe w Wiśle. „Święta wojna” bez skrzydłowych?

Przemysław Krajewski/fot. SPR Wisła Płock

Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock 29 stycznia rozegrają z Górnikiem w Zabrzu pierwszy mecz ligowy w 2020 roku, a 4 lutego zmierzą się z PGE VIVE w Kielcach. Wszystko wskazuje na to, że w obu pojedynkach nie wystąpią podstawowi lewoskrzydłowi drużyny.

Nasi dwaj lewoskrzydłowi odnieśli kontuzje występując w reprezentacjach swoich krajów. Teraz my mamy problem, jak ich zastąpić w rozgrywkach ligowych. Nie mamy innego wyjścia, po przerwie zimowej naszym jedynym nominalnym lewoskrzydłowym będzie 19-letni Mikołaj Czapliński – powiedział prezes SPR Wisła Płock Robert Czwartek.

Problemy na skrzydle

Dwóch płockich lewoskrzydłowych odniosło kontuzje przebywając z kadrami narodowymi swoich krajów. Lovro Mihic został powołany do reprezentacji Chorwacji, ale uraz stawu skokowego sprawił, że nawet nie pojechał na mistrzostwa Europy. – Jego powrót do treningów prognozowany jest mniej więcej na około pierwszą połowę lutego – dodał prezes klubu.

Z ekipą biało-czerwonych do Goeteborga pojechał Przemysław Krajewski. Podczas pierwszego meczu ze Słowenią, zawodnik Orlen Wisły doznał kontuzji. – W jego przypadku wyniki badania rezonansem magnetycznym wykazały obrzęk więzadeł krzyżowych i pobocznych, co wiąże się z przerwą w przedziale od trzech do sześciu tygodni – poinformował Czwartek.

W tej sytuacji trener Xavi Sabate ma poważny problem, bo zostaje bez doświadczonego lewoskrzydłowego. Wychowanek Orlen Wisły Czapliński zadebiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej w tym sezonie, w sumie zagrał w 12 spotkaniach, zdobywając 17 bramek. Za sobą ma też debiut w Lidze Mistrzów. Zagrał w wyjazdowym meczu z IFK Kristianstad i rzucił trzy bramki.

Wracają ze zgrupowań

Rozpoczął się już drugi tydzień przygotowań do sezonu. W piątek treningi wznowili Renato Sulic oraz Konstantin Igropulo. W poniedziałek trenował również Philip Stenmalm, a w środę dołączył do zajęć Ziga Mlakar, który był w szerokiej kadrze Słowenii, ale ostatecznie nie pojechał na mistrzostwa z reprezentacją. Zawodnik dostał kilka dni wolnego na regenerację po zgrupowaniu.

Za kilka dni powinien wrócić do treningów z drużyną Adam Morawski, który we wtorek rozegrał w barwach drużyny narodowej ostatni mecz fazy grupowej ME. Bramkarz Orlen Wisły zaprezentował się na Euro 2020 bardzo dobrze, był jednym z najmocniejszych punktów kadry.

Nadal udział w mistrzostwach biorą: Słoweniec Igor Zabic, Węgier Zoltan Szita oraz Czech Ondrej Zdrahala.

Czytaj też:

Orlen Wisła Płock wznawia treningi w okrojonym składzie

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone