SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

M. Szolc: składam interpelację w sprawie parkowania pod Rotundą

Marek Szolc/fot. RDC

W piątek oficjalnie otwarto odnowiony budynek warszawskiej Rotundy. W poniedziałek pojawił się problem z parkowaniem – okazuje się, że kierowcy zostawiają swoje samochody wprost na chodniku wjeżdżając niewielką uliczką obok pobliskiego centrum handlowego. Marek Szolc, gość audycji „Polityka w południe”, zapowiedział interpelację w sprawie parkingu. Ta trafiła już do prezydenta.

Bank, który mieści się budynku rotundy zapewnia, że informuje swoich klientów, że parkowanie tam jest zabronione. Warszawski Zarząd Dróg Miejskich dodaje, że nie ma możliwości zablokowania wjazdu na przykład słupkami, bo droga –  jest drogą pożarową.

Dziś składam interpelację w sprawie parkingu pod Rotundą – zapowiedział na antenie Radia Dla Ciebie Marek Szolc, radny Nowoczesnej, szef Komisji Ochrony Środowiska Rady Warszawy. – To jest coś niebywałego żeby zapełnić samochodami tę przestrzeń od razu po jej oddaniu. To tylko pokazuje, że potrzebujemy natychmiastowej reformy polityki parkingowej – dodał.

Gość Radia Dla Ciebie wyjaśnił, że reforma polityki parkingowej polegać ma między innymi na wprowadzeniu nowych stref płatnego parkowania. Za takim rozwiązaniem w konsultacjach opowiedzieli się mieszkańcy Woli i Pragi Północ.

Radny zwróci się też do PKO z pismem z prośbą o pilną współpracę z miastem w tej sprawie. – Bank na wizualizacjach obiecywał, że przed Rotundą powstanie przyjazna przestrzeń dla ludzi, nie parking – poinformował Szolc.

Posłuchaj całej rozmowy: Polityka w południe: Marek Szolc

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone