SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Prezydent RP złożył Krystynie Prońko życzenia z okazji urodzin

Krystyna Prońko/fot. EKzoom, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Prezydent Andrzej Duda złożył Krystynie Prońko życzenia z okazji urodzin i wyrazy głębokiego uznania. „W szczególnym dniu urodzin pragnę złożyć Pani najlepsze i najserdeczniejsze życzenia oraz wyrazy głębokiego uznania dla Pani dotychczasowej działalności artystycznej i pracy dla dobra polskiej kultury” – napisał w liście skierowanym do artystki.

Zwracając się do wokalistki, Duda napisał, że jej niezwykły talent w połączeniu z wytrwałością i konsekwencją sprawiły, że jest nie tylko znaną i lubianą piosenkarką, ale także osobą powszechnie cenioną i szanowaną w środowisku muzycznym.

„Od czasu Pani debiutu i początków kariery u boku takich sław jak Skaldowie, Czerwone Gitary czy Czesław Niemen stworzyła Pani własny, niepowtarzalny styl, którego wyrazem są Pani najsłynniejsze przeboje. Jest Pani bez wątpienia jedną z największych dam polskiej piosenki, a jako mentorka i producentka wspiera Pani artystyczny rozwój młodych talentów, dzieląc się wiedzą i doświadczeniem” – ocenił.

Uznanie dla zasług

Duda zwrócił uwagę, że Krystyna Prońko swoimi piosenkami towarzyszyła Polakom w różnych życiowych sytuacjach, „rozpogadzając szarą codzienność i zapalając płomyk nadziei na lepszą przyszłość”.

„Szczególnie przejmującym momentem w Pani karierze był udział w spektaklu »Kolęda-Nocka« do tekstów Ernesta Brylla, z muzyką Wojciecha Trzcińskiego i w reżyserii Krzysztofa Bukowskiego” – dodał. „W momencie naszej historii, gdy rodził się wielki ruch Solidarności, a Polacy podnosili głowy, by sięgnąć po wolność, wykonywany przez Panią »Psalm stojących w kolejce« wybrzmiewał wyjątkowo donośnie, dodając otuchy i wskazując na wytrwałość jako mozolną, ale niezawodną drogę do celu” – napisał prezydent.

Jego zdaniem, „pamiętając, jak głośnym echem odbiło się to niezwykłe artystyczne przedsięwzięcie, można śmiało powiedzieć, że jeżeli kamienie istotnie drgnęły i runęły mury, to przyczynił się do tego również Pani niepowtarzalny głos”. Wyraził wdzięczność za udział wokalistki w „Koncercie dla Niepodległej” na Stadionie Narodowym w Warszawie z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

„Cieszę się, że mogłem jako Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej w uznaniu zasług dla kultury narodowej odznaczyć Panią Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości. To wyraz głębokiego przekonania o wyjątkowości Pani dorobku i życiowej postawy” – przypomniał.

Gratulując „pięknego jubileuszu”, życzył artystce „dobrego zdrowia, pogody ducha i wielu sił do dalszej pracy twórczej oraz wszelkiej pomyślności”.

Czytaj też:

Prezydent złożył W. Nahornemu życzenia z okazji 80. urodzin

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone