SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Prezydent w Brzezinach: chcemy, aby Polska była krajem innowacyjnym

Prezydent Andrzej Duda w Brzezinach/fot. Kancelaria Prezydenta

Chcemy, żeby Polska była państwem z nowoczesną gospodarką, by rozwijała się u nas nowoczesna produkcja, nowoczesne technologie – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Centrum Badawczo-Rozwojowym KB Folie Polska w Brzezinach na Mazowszu.

Andrzej Duda mówił na briefingu prasowym po wizycie w Centrum Badawczo-Rozwojowym KB Folie Polska w Brzezinach na Mazowszu, że ta istniejąca od lat 90-tych firma – „nasza, rodzima, polska, rodzinna” dzisiaj dysponuje bardzo zaawansowanymi technologiami w dziedzinie opakowań foliowych.

„Prześcigają konkurencję”

Prezydent z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą zwiedzili halę badawczą, halę produkcyjną oraz nowoczesne laboratorium. Następnie spotkali się z zarządem oraz pracownikami firmy – podała na stronie internetowej Kancelaria Prezydenta.

Jak mówił Andrzej Duda na briefingu prasowym, w Centrum w Brzezinach prowadzone są „zgodnie z najnowszymi trendami światowymi”, badania nad nowoczesnymi technologiami, „kwestiami związanymi z ochroną środowiska, bezpiecznym przechowywaniem produktów”. – W wielu dziedzinach firma absolutnie prześciga swoją konkurencję, która istnieje na rynkach europejskich, przede wszystkim niemieckim, ale także i na rynku światowym – stwierdził prezydent.

Prezydent wyraził satysfakcję, że mógł zapoznać się z „niezwykłym postępem, jaki nastąpił w działalności firmy na przestrzeni ostatnich lat, ale przede wszystkim z tym, co jest jej największą dumą”. Jak zaznaczył, firma produkuje opakowania biodegradowalne oraz nadające się do ponownego przetworzenia.

Plany rozwoju

Jeżeli mówimy o oczyszczaniu naszego środowiska z plastiku, o zmniejszeniu emisji plastiku do środowiska – a to jest bardzo ważne; wszyscy chcemy, żeby nasza planeta w jak największym stopniu się oczyszczała – to właśnie te produkty firmy KB Folie są w absolutnej awangardzie światowej i odpowiadają wszystkim najnowocześniejszym trendom – powiedział prezydent.

Pogratulował firmie „ambitnych planów rozwojowych”. Jak mówił, KB Folia chce, by do 2022 roku jej obroty zwiększyły się prawie dwukrotnie oraz chce kontynuować ekspansję na nowe rynki.

To jedna z tym polskich firm, które teraz w tym bardzo trudnym dla naszej gospodarki, naszego państwa, dla nas wszystkich okresie, nie tylko w ogóle nie rozważała zmniejszenia zatrudnienia (…), ale wręcz przeciwnie zwiększała to zatrudnienie – powiedział prezydent. Jak powiedział, dodatkowych 19 osób zostało zatrudnionych w ciągu ostatnich miesięcy.

Działania charytatywne

Kiedy patrzymy na przyszły rozwój Rzeczpospolitej, na nasze plany, na to, jakim państwem, chcemy, żeby była Polska, czyli właśnie państwem innowacyjnym, w którym jest nowoczesna gospodarka, rozwijała się nowoczesna produkcja, nowoczesne technologie, bardzo złożone procesy produkcyjne – to w tym zakresie firma KB Folie jest w absolutnej awangardzie – mówił Andrzej Duda podkreślając, że firma prowadzi „bardzo rozbudowaną działalność społeczną”, charytatywną oraz wspiera inicjatywy patriotyczne.

Czytaj też:

Płońsk. Promesy od A. Dudy na zakup wozów dla strażaków-ochotników

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone