SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Prezydent uczcił pamięć zmarłych lekarzy. „Ofiara nie idzie na marne”

Prezydent Andrzej Duda/fot. screen, KPRP

Oddajemy dziś hołd pracownikom służby zdrowia, którzy oddali życie w walce z koronawirusem oraz wszystkim inny osobom, które każdego dnia mężnie stają do walki z epidemią – powiedział podczas uroczystości z okazji Światowego Dnia Zdrowia prezydent Andrzej Duda. Flaga Polski przed Pałacem Prezydenckim została opuszczona do połowy masztu.

ZOBACZ AKTUALNĄ MAPĘ ZAKAŻEŃ KORONAWIRUSEM W POLSCE

KORONAWIRUS NA MAZOWSZU. ZOBACZ MAPĘ ZAKAŻEŃ

Podczas uroczystości na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego w Warszawie upamiętnieni zostali pracownicy służby zdrowia, którzy zginęli w walce z pandemią. Na początku uroczystości do połowy masztu ustawionego na dziedzińcu Pałacu opuszczona została biało-czerwona flaga.

Hołd dla medyków walczących z epidemią

Chcemy oddać hołd wszystkim pracownikom polskiej służby zdrowia, jak również wszystkim inny osobom, w tym żołnierzom, funkcjonariuszom, pracownikom różnych branż, którzy mężnie stają każdego dnia w walce z koronawirusem – powiedział prezydent.

Mówił, że te osoby walczą bezpośrednio z wirusem w szpitalach, karetkach i innych placówkach medycznych. Wspomniał także o innych pracownikach, m.in. sprzedawcach w sklepach, kasjerach i farmaceutach, którzy są narażeni na kontakt z koronawirusem. – Opuszczając flagę przed Pałacem Prezydenckim do połowy masztu dziś oddajemy hołd przede wszystkim pracownikom polskiej, naszej służby zdrowia, którzy oddali życie w walce z koronawirusem, ale także wszystkim innym, którzy je poświęcili – powiedział prezydent.

Podczas uroczystości na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego upamiętnieni zostali wszyscy ci, którzy w pandemii narazili siebie, by ratować innych, m.in. pracownicy służby zdrowia, którzy stracili życie w walce z pandemią.

„Ofiara nie idzie na marne”

Prezydent podkreślał, że byli wśród nich lekarze, pielęgniarki i pielęgniarze, położne, ratownicy medyczni, dentyści, farmaceuci i pracownicy innych zawodów medycznych, w tym felczerzy, diagności laboratoryjni, którzy – jak zaznaczył – oddali życie na pełnionej przez siebie służbie. Zaznaczył, że to wielka ofiara, którą poniosły polskie rodziny.

Andrzej Duda mówił też o bólu wszystkich tych, którzy nie mogli odwiedzić swoich bliskich w szpitalach, i o śmierci chorych w samotności w związku z rygorami walki z koronawirusem.

Składając ten hołd dzisiaj, dziękujmy za tę wielką ofiarę i za tę służbę. Chcę dzisiaj z całą mocą podkreślić, że dzisiaj, kiedy mamy szczepionki, kiedy realizowany jest narodowy plan szczepień przeciwko koronawirusowi, kiedy polska służba medyczna ratuje zdrowie i życie dziesiątków setek tysięcy pacjentów, którzy codziennie wychodzą z tej strasznej choroby do dalszego życia, chcę powiedzieć, że ta ofiara nie idzie na marne, że ta ofiara oznacza dziesiątki, setki tysięcy uratowanych istnień ludzkich. Dziękujemy za to z całego serca – zaznaczył prezydent.

Obiecujemy, że będziemy niestrudzenie o życie i zdrowie ludzi, o bezpieczeństwo zdrowotne Polaków walczyli przeciw pandemii koronawirusa do samego końca, aż ją pokonamy. Cześć i chwała wszystkim tym, którzy oddali życie i oddali zdrowie, chroniąc innych w walce przeciwko koronawirusowi – oświadczył Andrzej Duda.

Czytaj też:

Koronawirus. Lockdown potrwa do 18 kwietnia. Rząd przedłuża dotychczasowe obostrzenia

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone