SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Prezydent USA Donald Trump przełożył wizytę w Polsce

Donald Trump podczas szczytu G7/fot. EPA/IAN LANGSDON Dostawca: PAP/EPA

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump przełożył wizytę w Polsce zaplanowaną na 1 i 2 września na najbliższy możliwy termin. Amerykański prezydent podjął taką decyzję w związku ze zbliżającym do Florydy huraganem Dorian. Do Polski przyjedzie wiceprezydent Mike Pence.

Amerykański przywódca 1 września miał wziąć w Warszawie udział w uroczystościach w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Donald  Trump miał wygłosić przemówienie. 2 września miał być dniem dwustronnej wizyty prezydenta USA w Polsce, miał rozmawiać z prezydentem Dudą i premierem Mateuszem Morawieckim.

– Pan prezydent Trump godzinę temu zadzwonił osobiście do prezydenta Dudy i przeprosił go za zaistniałą sytuację, ale w związku z tym, że huragan, który w weekend ma uderzyć w południowe stany, może mieć rozmiary katastrofalne, uznał, że nie może opuścić Stanów Zjednoczonych, musi być na miejscu, w kraju – poinformował  szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Jak mówił, Trump przekazał Dudzie, że w swoim zastępstwie do Warszawy wysyła wiceprezydenta USA Mike’a Pence’a. – Pan prezydent Trump przekazał także prezydentowi Dudzie, że będzie chciał w najbliższych miesiącach zrealizować tę wizytę, którą musi dziś odwołać – dodał Szczerski.

Huragan Dorian ma w niedzielę lub w poniedziałek dotrzeć do południowo-wschodniego wybrzeża USA. Synoptycy ostrzegają, że prędkość wiatru może sięgać 210 km/h.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone