SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Koronawirus. Prezydent Siedlec Andrzej Sitnik zakażony

Prezydent Siedlec Andrzej Sitnik/fot. Urząd Miasta Siedlce/YouTube

Prezydent Siedlec Andrzej Sitnik zakażony koronawirusem. Dodatni wynik testu potwierdzono w niedzielę. Jak informują służby, prezydent czuje się dobrze. Przebywa w domu.

KORONAWIRUS NA MAZOWSZU. ZOBACZ MAPĘ ZAKAŻEŃ

Sytuacja jest opanowana – zapewnia rzeczniczka siedleckiego ratusza Aneta Krajewska. – Prezydent oczywiście przebywa teraz w domu, czuje się całkiem nieźle. Jeżeli chodzi o Urząd Miasta Siedlce, te obowiązki zostały przekazane panu wiceprezydentowi. Jeżeli chodzi o pana prezydenta Andrzeja Sitnika, to oczywiście na tyle, ile będzie mógł, będzie pracował zdalnie – dodaje.

Zakażenie potwierdzono także u dwóch innych osób, w tym jednej z gabinetu prezydenta. W tej chwili nie wiadomo ilu pracowników siedleckiego urzędu przebywa na kwarantannie.

Z prezydentem staraliśmy się wyłuskać te osoby, które w ostatnim czasie miały kontakt z panem prezydentem. Wszystkie te osoby zostały zgłoszone do sanepidu, ale już później w wywiadzie z tymi osobami jak sanepid je potraktował, to nie wiem kogo tak naprawdę sanepid wysłał – tłumaczy Krajewska.

Więcej szczegółów poznamy w ciągu najbliższych godzin. Nie wiadomo też, czy odbędzie się najbliższa sesja rady miasta, którą zaplanowano na czwartek. Decyzję podejmie przewodniczący rady.

Koronawirus w powiecie siedleckim

W powiecie siedleckim według danych sanepidu od początku epidemii potwierdzono do tej pory 1009 przypadków zakażenia kporonawirusem. 465 osób wyzdrowiało, a 24 – zmarły. Kwarantanną domową objętych jest 1026 osób, nadzorem sanepidu natomiast – 5. 471 osób przebywa w izolacji domowej.

Czytaj też:

Gdzie zrobić test na koronawirusa w Siedlcach?

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone