SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Radom. W Szpitalu Specjalistycznym zmarł pacjent z koronawirusem

Radomski Szpital Specjalistyczny/fot. RDC

W Radomiu zmarł 43-letni pacjent zarażony koronawirusem. To mieszkaniec powiatu białobrzeskiego, który do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego trafił 16 marca jako pierwszy pacjent z COVID-19 – poinformował w niedzielę prezydent tego miasta Radosław Witkowski.

„Niestety, w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Tytusa Chałubińskiego zmarł pacjent zarażony koronawirusem. To 43-letni mieszkaniec powiatu białobrzeskiego, który do naszego szpitala trafił 16 marca jako pierwszy pacjent z COVID-19” – napisał prezydent Witkowski na Facebooku.

Mężczyzna został przyjęty do szpitala w Radomiu na początku tygodnia jako pierwszy pacjent z potwierdzonym zakażeniem COVID -19. To 43-letni mieszkaniec gminy Radzanów (pow. białobrzeski), kierowca z PKS w Grójcu.

Pacjent przebywał początkowo na Oddziale Obserwacyjno–Zakaźnym szpitala przy ul. Tochtermana, a następnie, ze względu na pogarszający się stan zdrowia, został przeniesiony na OIOM.

Obecnie w RSS przebywa 10 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, ich stan jest stabilny. 13 kolejnych pacjentów oczekuje w szpitalnych izolatkach na wyniki testów.

Rzeczniczka szpitala Elżbieta Cieślak przekazała, że do placówki zgłaszają się kolejne osoby w celu wykonania badań w kierunku koronawirusa. Ze względu na wysoką liczbę wysyłanych próbek i obciążenie laboratoriów, pacjenci czekają na wyniki od 3 do 5 dni. Obecnie szpital oczekuje na wyniki badań z czwartku.

Śmierć 43-latka jest pierwszym przypadkiem śmiertelnym koronawirusa na Mazowszu i siódmym w kraju. W niedzielę rano ministerstwo zdrowia poinformowało też o zgonie 37-letniej kobiety z Poznania.

Na Mazowszu potwierdzono już do tej pory 127 przypadków zakażenia koronawirusem. W szpitalach w całym województwie 406 osób przebywa na obserwacji w celu wykluczenia zachorowania na COVID-19. 5039 osób objęto kwarantanną, a 8266 nadzorem epidemiologicznym.

Czytaj też: Koronawirus. 127 przypadków SARS-CoV-2 na Mazowszu. W Poznaniu zmarła 37-letnia kobieta

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone