SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Radom. Prezydent bez absolutorium i bez wotum zaufania

fot. RDC

Radomscy radni źle oceniają pracę prezydenta miasta. Radosław Witkowski nie dostał wotum zaufania oraz absolutorium z wykonania budżetu za 2018 rok. – To nie koniec świata – komentuje Witkowski.

–  Brak wotum zaufania nie zmienia niczego w pracy samorządu – podkreśla Mateusz Tyczyński, szef kancelarii prezydenta Radomia. – To jest nowa procedura wprowadzona przez polski parlament. Chodzi o ocenę nie tylko prawidłowości wykonania budżetu, ale też subiektywnej, ogólnej oceny działalności prezydenta, czy burmistrza – tłumaczy.

Jeśli podobna ocena powtórzy się za rok, wówczas rada miasta może podjąć uchwałę o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania prezydenta.

Brak absolutorium

Radomscy radni nie przyjęli także sprawozdania z wykonania budżetu za 2018 rok i nie udzielili prezydentowi absolutorium. – Wniosek złożyła Komisja Rewizyjna – mówi Łukasz Podlewski, przewodniczący Komisji.

To była decyzja czysto polityczna – komentuje Radosław Witkowski. – Świat się nie kończy na braku absolutorium. Będziemy kontynuować politykę zmian w Radomiu – dodaje.

Przypomnijmy, że Regionalna Izba Obrachunkowa pozytywnie oceniła realizację ubiegłorocznego budżetu. Innego zdania byli natomiast radomscy radni. „Za” przyjęciem sprawozdania z wykonania budżetu zagłosowało dziesięciu radnych, „przeciw” było szesnastu. W przypadku projektu uchwały o nieudzielenie prezydentowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu miasta 16 radnych było „za”, 8 „przeciw”.

Czytaj też:

Zarząd Województwa Mazowieckiego otrzymał wotum zaufania

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone