SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Prezydent Andrzej Duda zakażony koronawirusem. „Jestem w pełni sił”

Prezydent Andrzej Duda ma koronawirusa/fot. Andrzej Duda/Twitter

Czuję się dobrze i najbliższe dni spędzę w samoizolacji, będę pracował zdalnie. Jestem w pełni sił i mam nadzieję, że tak pozostanie – prezydent Andrzej Duda zamieścił na Twitterze nagranie, w którym odniósł się do otrzymanego pozytywnego wyniku testu na obecność koronawirusa.

ZOBACZ AKTUALNĄ MAPĘ ZAKAŻEŃ KORONAWIRUSEM W POLSCE

KORONAWIRUS NA MAZOWSZU. ZOBACZ MAPĘ ZAKAŻEŃ

W sobotę nad ranem rzecznik prezydenta Błażej Spychalski poinformował, że Andrzej Duda miał test na koronawirusa i wynik jest pozytywny. Jak przekazał prezydencki minister, głowa państwa czuje się dobrze. „ Jesteśmy w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami medycznymi” – napisał w mediach społecznościowych Spychalski.

„Nie odczuwam symptomów”

Po południu do wyniku testu odniósł się sam prezydent, publikując na Twitterze nagranie. – W wyniku przeprowadzonego testu wiem, że jestem chory na koronawirusa, nie odczuwałem i nie odczuwam żadnych symptomów, zwłaszcza tych najbardziej typowych jak zanik smaku, zanik węchu, niczego takie nie miałem i nie mam – powiedział Andrzej Duda

Czuję się dobrze i najbliższe dni, kiedy będę w samoizolacji razem z żoną zresztą, będę oczywiście pracował zdalnie. Nie ma z tym żadnego problemu, jestem w pełni sił, mam nadzieję, że tak pozostanie – dodał prezydent.

Andrzej Duda przeprosił również tych wszystkich, którzy są narażeni na procedury kwarantanny w związku z tym, że spotykali się z nim w ostatnich dniach. – Gdybym odczuwał jakiekolwiek symptomy koronawirusa, proszę mi wierzyć, wszystkie spotkania byłyby odwołane – powiedział.

Kwarantanna osób „z kontaktu”

W piątek w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość odznaczenia przez prezydenta tenisistki Igi Świątek i jej ojca – Tomasza Świątka. W uroczystości wziął udział również m.in. wicepremier Piotr Gliński. Świątek zapewniła na Twitterze, że ani ona, ani członkowie jej teamu nie mają objawów zakażenia.

„Wykonujemy testy regularnie. Zgodnie z obowiązującymi procedurami poddajemy się kwarantannie. Badania powtórzymy za trzy dni. Życzymy wszystkim dużo zdrowia, uważajcie na siebie!” – podkreśliła 19-latka.

Po południu natomiast prezydent złożył wizytę na Stadionie Narodowym, gdzie powstaje szpital tymczasowy dla chorych na COVID-19. Jak przekazał szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk, wszyscy biorący udział w spotkaniu z Andrzejem Dudą czekają spokojnie na wyniki dochodzenia epidemiologicznego, a prace przy organizacji lecznicy przebiegają bez przeszkód.

W sobotę poinformowano, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 13 628 osób, zmarło 179 pacjentów – jest to największa liczba zgonów w ciągu doby od początku epidemii. Do tej pory w Polsce potwierdzono 241 946 zakażeń SARS-CoV-2, zmarło 4 351 osób.

Czytaj też:

Prezydent z koronawirusem. Co dalej z pracami na Narodowym? Szef KPRM: wszyscy spokojnie czekają

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone