SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Korupcja w ZUO w Siedlcach. Jest areszt dla prezes Anny G.P.

Prezes ZUO w Siedlce Anna G.P. odwołana ze stanowiska/fot. www.zuo.siedlce.pl

Prezeska Zakładu Utylizacji Odpadów w Siedlcach ma trafić do aresztu – sąd przychylił się do zażalenia Prokuratury Okręgowej w Lublinie i zmienił środek zapobiegawczy z zakazu opuszczania kraju i poręczenia majątkowego na trzy miesiące aresztowania.

Anna G.P. usłyszała zarzuty przyjmowania łapówek i ustawiania przetargów. – To przestępstwo jest zagrożone karą 10 lat więzienia, dlatego składaliśmy zażalenie – mówi Radiu dla Ciebie rzeczniczka Prokuratury Agnieszka Kępka. – W naszej ocenie decyzja podjęta przez sąd rejonowy o niezastosowanie tymczasowego aresztowania nie była oparta na właściwych podstawach i w naszej ocenie, biorąc pod uwagę zarzuty wobec podejrzanej, była podstawa do zastosowania najsurowszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania – wyjaśnia.

Anna G.P. została zatrzymana przez CBA trzy tygodnie temu, 7 czerwca. Prezeska ZUO w Siedlcach usłyszała trzy zarzuty, między innymi nakłaniania do uzyskania informacji o przygotowywaniu warunków przetargu oraz przyjęcia korzyści majątkowej. Grozi jej do 10 lat więzienia. Podobna kara grozi burmistrzowi Kałuszyna, który zaprzecza zarzutom. Arkadiusz Cz. miał przekroczyć uprawnienia i zdradzać kryteria przetargowe.

Przed sądem odpowie także dwóch przedsiębiorców, którzy współpracowali z prezeską ZUO. Im grozi 5 lat.

Postępowanie dotyczy nieprawidłowości w związku z przetargami organizowanymi w Zakładzie Utylizacji Odpadów w Siedlcach oraz Urzędzie Miejskim w Kałuszynie w latach 2019-2021. Rada Nadzorcza Zakładu Utylizacji Odpadów wyznaczyła dwie osoby, które do czasu wyjaśnienia sprawy zarzutów wobec Anny G.P. mają zarządzać spółką. Na razie prezeska ZUO nie zostanie odwołana. Obecnie przebywa na urlopie.

Czytaj też:

Prezeska ZUO z Siedlec bez aresztu. Prokuratura złożyła zażalenie

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone