SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Prezes szpitala na Solcu oraz Szpitala Południowego zrezygnowała z funkcji

Wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska (L) i prezes Szpitala na Solcu Ewa Więckowska (P)/fot. Miasto Stołeczne Warszawa/Facebook

Ewa Więckowska, prezes miejskiej spółki Szpital Solec, w skład której wchodzi zarówno placówka na Solcu, jak i nowo wybudowany Szpital Południowy, złożyła rezygnację ze swej funkcji. Informację tę potwierdziła we wtorek rzeczniczka stołecznego ratusza Karolina Gałecka.

Jak przekazała rzeczniczka, prezes Więckowska złożyła rezygnację w poniedziałek 22 lutego. – Pani prezes nie podała powodów swej decyzji – podkreśliła Gałecka.

Zaznaczyła, że w Szpitalu Południowym w ostatnich miesiącach trwały bardzo intensywne prace. – Natomiast jest to osoba już w pewnym zaawansowanym wieku, a maraton prac w Szpitalu Południowym trwał i będzie jeszcze trwał na pewno przez najbliższy rok, w związku z tym pani prezes miała prawo do podjęcia takiej decyzji – powiedziała Gałecka.

Rzeczniczka poinformowała jednocześnie, że do czasu wyboru przez radę nadzorczą nowego prezesa funkcję pełniącego obowiązki prezesa spółki Szpital Solec pełni członek zarządu tej spółki Artur Krawczyk.

Szpital Południowy działa od tygodnia

Ewa Więckowska była prezesem miejskiej spółki Szpital Solec od 2013 r. Do spółki, poza szpitalem Solec, należy także Szpital Południowy. Jego budowa ruszyła w grudniu 2016 r., a w ubiegłym tygodniu Szpital Południowy rozpoczął przyjmowanie pierwszych pacjentów.

W związku z trwającą pandemią władze miasta porozumiały się z wojewodą mazowieckim Konstantym Radziwiłłem i wspólnie podjęły decyzję, że placówka zostanie oddana do użytku jako tzw. tymczasowy szpital covidowy. W poniedziałek władze miasta poinformowały, że w Południowym hospitalizowanych jest już 30 pacjentów chorych na COVID-19.

Oddanie Szpitala Południowego do użytku udało się przyspieszyć aż o pół roku. Od 25 stycznia w części budynku szpitala działa także punkt szczepień przeciw COVID-19.

Czytaj też:

30 osób z COVID-19 w Szpitalu Południowym tydzień po otwarciu

Prezydent Płocka dla RDC: sytuacja na Wiśle stabilna, choć kryzysowa

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone