SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Prezes PiS odwiedził piknik rodzinny w Zbuczynie

fot. PAP/Leszek Szymański

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński wziął udział w pikniku rodzinnym w Zbuczynie w województwie mazowieckim. Zapowiedział, że jego partia będzie kontynuować działania na rzecz społeczności małych miast oraz wsi, dotyczące między innymi rozwoju rolnictwa i ochrony powietrza.

Jarosław Kaczyński powiedział, że rolnictwo jest w Polsce bardzo ważną gałęzią gospodarki. Zaznaczył, że rolnicy muszą często walczyć z siłami natury. Koleją ich bolączką jest opłacalność produkcji. – To jest kwestia niepewności, ile będzie kosztowało to, co się wyprodukuje. Niesłychanie istotna jest sprawa cen – by praca w gospodarstwie rolnym się opłacała, by można było z niej przyzwoicie żyć – mówił Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS podkreślił, że wieś jest źródłem wartości, a polskość wyrosła ze wsi. Zapowiedział, że sprawa uregulowania opłacalności produkcji rolnej znajdzie się w centrum nowego programu partii. Program rolny Prawa i Sprawiedliwości zostanie przedstawiony 7 września. Jarosław Kaczyński zapowiedział, że jego partia chce kontynuować politykę na rzecz małych miast oraz wsi. Jej elementami są – jak mówił – sprawa ogólnego komfortu życia, inwestycje w drogi i linie kolejowe, przywracanie komisariatów policji, szkół oraz innych instytucji. – To wszystko ma służyć temu, by wieś, tereny Polski powiatowej, mogły z powrotem normalnie oddychać – powiedział Jarosław Kaczyński. Zapowiedział wdrażanie programów służących ochronie środowiska i zdrowiu mieszkańców, takich jak „Czyste powietrze”, „Mój prąd”, program kanalizacyjno-wodociągowy, a także programy czysto rolnicze: wapnowanie gleb, utylizacja azbestu czy zbieranie folii porolnicznej. Ich realizacja ma poprawiać sytuację na wsi w różnych aspektach.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości powiedział też, że ugrupowanie, któremu przewodzi, odrzuca politykę ograniczania rozwoju wsi i tak zwanej „Polski powiatowej”. Podkreślał, że celem PiS jest to, by każdy – niezależnie od miejsca, w którym się urodził i mieszka – miał równe szanse na rozwój i awans. – Polacy to wspólnota i w tej wspólnocie wszyscy muszą mieć równe prawa, także ekonomiczne – powiedział Jarosław Kaczyński. – Naszym dążeniem jest to, by każdy miał równe szanse, równy poziom życia, równe możliwości awansu dla siebie i swoich dzieci. W tym kierunku zdecydowanie idziemy – powiedział Jarosław Kaczyński. Jego zdaniem ugrupowania, które przed Prawem i Sprawiedliwością rządziły w Polsce, nie myślały o przyszłości polskiej wsi. – Likwidowano połączenia komunikacyjne, komisariaty policji, szkoły i inne instytucje, szkodzono wsi – podkreślał lider PiS.

Prawo i Sprawiedliwość od kilku tygodni organizuje pikniki rodzinne w różnych miejscowościach w Polsce. Odwiedzają je politycy PiS, na czele z prezesem partii Jarosławem Kaczyńskim oraz premierem Mateuszem Morawieckim.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone