SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Prezes MZPN liczy, że nie dojdzie do dokończenia sezonu w 4. lidze

Rezerwy Radomiaka Radom/fot. radomiak.pl

Jestem przeciwny dokończeniu sezonu w 4. lidze i lidze okręgowej na Mazowszu – powiedział w „Magazynie Sportowym RDC” prezes Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej Zdzisław Łazarczyk. Jak przekonywał, decyzja MZPN podyktowana jest indywidualnymi interesami członków zarządu i poszczególnych klubów.

Zmiana stanowiska Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej w sprawie rozgrywek w 4. lidze i lidze okręgowej budzi kontrowersje. Na początku maja PZPN poinformował, że zgodnie z decyzją szefów wojewódzkich związków, zmagania w niższych ligach zostają zakończone z powodu epidemii koronawirusa.

W miniony wtorek na stronie MZPN pojawił się komunikat, według którego cztery najlepsze zespoły z dwóch grup 4. ligi i po cztery najlepsze z lig okręgowych na Mazowszu mają dokończyć sezon 2019/2020. W 4. lidze w grupie południowej byłyby to: Radomiak II Radom, MKS Piaseczno, Błonianka Błonie i Victoria Sulejówek, zaś w grupie północnej: Drukarz Warszawa, Huragan Wołomin, Hutnik Warszawa oraz KS Łomianki.

Jestem przeciwny tej decyzji zarządu (…) Nalegałem, żeby nie robić jakichś kuriozalnych, kadłubowych rozgrywek. Zaczęły się telefony – dlaczego te drużny, a nie inne – powiedział w „Magazynie Sportowym RDC” prezes Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej Zdzisław Łazarczyk.

Choć rząd dopuścił możliwość organizacji wydarzeń sportowych do 150 osób od 30 maja, szef MZPN przekonywał, że niemożliwe jest dokończenie całej rundy bieżącego sezonu w niższych ligach. Nie pozwalają na to bowiem terminy. Na powrót zmagań w okrojonym wymiarze oficjalną zgodę muszą wydać władze państwowe. Wówczas związek ma dopracować szczegóły dotyczące organizacji spotkań.

Jeśli dojdzie do rozegrania tych meczów, odbędą się one zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Piłkarze muszą przejść testy na obecność koronawirusa – mówił Łazarczyk, deklarując finansowe wsparcie klubom w sprawie badań.

Drużyny nie będą miały wiele czasu na przygotowanie. – 10, 13 i 17 czerwca – to wyznaczone obligatoryjnie terminy spotkań w ramach ewentualnego dokończenia sezonu w 4. lidze i lidze okręgowej. Liczę, że do tego jednak nie dojdzie – wyraził nadzieję szef MZPN.

Wiadomo także, że drużyny nie będą mogły zgłaszać nowych zawodników do czerwcowych meczów. Jak poinformował Zdzisław Łazarczyk, nowy sezon w 4. lidze i „okręgówce” na Mazowszu ma rozpocząć się 1 sierpnia 2020 roku.

Posłuchaj:

Magazyn sportowy: prezes MZPN przeciwny dokończeniu sezonu w 4. lidze

Czytaj też:

4. liga na Mazowszu dokończy sezon? „Zaskakująca zmiana”

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone