SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Premiera autorskiego baletu „The Osmosis” w Teatrze Druga Strefa

fot. Facebook/Teatr Druga Strefa

W piątek w stołecznym Teatrze Druga Strefa odbędzie się premiera autorskiego baletu Natalii Marii Wojciechowskiej pt. „The Osmosis” – poinformował dyrektor Teatru Druga Strefa Sylwester Biraga.

„The Osmosis” to jednoaktowy balet utrzymany w stylistyce neoklasycznej pokazujący różne oblicza związku dwojga ludzi – harmonię, zauroczenie, pożądanie, przemoc, ochłodzenie, wyparcie, mrok, romantyzm, dojrzałość – którzy finalnie odnajdują miłość do samych siebie” – napisał Biraga.

„Przyjęło się, że drugą osobę ma się kochać ponad życie, ponad własne życie i zrobić wszystko – w ogień skoczyć, czyli narazić siebie w imię miłości, a jak nie to nie jest to prawdziwa miłość. A co człowiekiem? Z najważniejszą jednostką? Co z miłością człowieka do siebie samego? Co z odnalezieniem miłości do siebie i pracą nad tym związkiem” – czytamy w zapowiedzi spektaklu.

„A może jednak nie jesteśmy połówkami? Może tylko nie rozumiemy, że jesteśmy całością – kompletną cząstką, która może wybrać drugą cząstkę i wówczas nastąpi samorzutne przenikanie cząstek celem wyrównania – osmoza” – napisano na stronie Teatru Druga Strefa.

Jak wyjaśniono, osmoza to samorzutne przenikanie cząstek celem wyrównania wartości.

„Czyż nie tak powinna brzmieć definicja idealnego związku? Platon twierdził, że jesteśmy połówkami jabłek stale szukającymi tej właściwej by znowu stać się jednością i to poszukiwanie jest tym najważniejszym. Bez drugiej osoby jesteśmy tylko połówką. Karmieni ideą idealnej, romantycznej miłości, bez której jesteśmy niekompletni stale poszukujemy, odnajdujemy na chwilę, przeżywamy zawody, narażamy siebie na nieczyste intencje, jesteśmy niekiedy poniżani i obrażani, a czasem idziemy na kompromisy, wybieramy trwanie w związku ze strachu przed samotnością” – czytamy w zapowiedzi.

Autorką choreografii jest Natalia Maria Wojciechowska. W przedstawieniu wykorzystano kompozycje: Laurenta Uhresa, Maxa Richtera, Arvo Paerta i Oli Gjeilo. Tańczą – Łukasz Lewandowski i Natalia Maria Wojciechowska.

Premiera – 14 lutego o godz. 20 w Teatrze Druga Strefa. Kolejne przedstawienie – 15 lutego br.

Czytaj też: Znamy premiery Teatru Powszechnego na sezon 2019/20

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone