SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Premier w Węgrowie: Polski Ład rozwiąże problemy powiatów i gmin

fot. PAP/Przemysław Piątkowski

Program Polski Ład to całościowe spojrzenie na problemy powiatów i gmin w całej Polsce. Rząd PiS koncentruje się na dwóch aspektach: pracy i infrastrukturze – mówił w poniedziałek w Węgrowie premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu odwiedził Komendę Powiatowej Straży Pożarnej w Węgrowie. Podkreślał, że nowy budynek komendy powstał ze środków z programu modernizacji służb mundurowych. Dziękował parlamentarzystom PiS za zaangażowanie w powstanie tego obiektu.

Dziś mogę stąd, z Węgrowa też powiedzieć, że Polski Ład to właśnie dziesiątki takich strażnic, które zawierają nie tylko wszystkie potrzebne elementy, instrumenty, wyposażenie związane z pracą strażaków PSP, ale także sale edukacyjne, miejsca do uprawiania sportu – mówił Morawiecki.

Dodał, że nowy program Polski Ład to „całościowe spojrzenie na problemy powiatów i gmin w całej Polsce”.

Kluczowa praca i infrastruktura

Szef rządu zapewnił, że w ramach Polskiego Ładu budowane będą także m.in. obiekty sportowe oraz infrastruktura drogowa, energetyczna, internetowa, kolejowa, które przyczynią się do rozwoju gospodarczego i poprawią jakość życia.

To bardzo ważne, ponieważ chcemy, żeby Polacy mieszkali tam, gdzie oni chcą, tam, gdzie oni się urodzili, mają swoją ojcowiznę, ale do tego potrzebna jest praca i infrastruktura, i rząd PiS koncentruje się na tych dwóch aspektach i z tego chcemy, żebyście państwo nas rozliczali – praca i infrastruktura – powiedział Morawiecki.

Szef rządu zaznaczył, że modernizację dróg, budowy poszczególnych obiektów dzięki Polskiemu Ładowi będą wykonywać lokalni przedsiębiorcy, którzy będą zatrudniać lokalnych pracowników. Zapewnił, że Polski Ład ma przełożyć się na ponad 500 tys. nowych miejsc pracy m.in. poprzez przyciąganie inwestorów i rozbudowę infrastruktury.

Premier przed wizytą w PSP złożył wieniec przy mogile powstańców styczniowych.

Czytaj też:

Kolejne obostrzenia poluzowane. Zmiany w kościołach i kinach

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone