SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Prażmów. Policyjny pies Laner odnalazł zaginioną dziewczynkę

fot. KPP w Piasecznie

Zaginioną w okolicach Prażmowa nastolatkę po kilkunastu minutach odnalazł policyjny pies Laner. Dziewczynce nic się nie stało, a czworonożny bohater został nagrodzony smakołykami.

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Prażmowie oraz przewodnik z policyjnym psem Lanerem odnaleźli dziewczynkę, która wyszła na chwilę z domu i do niego nie wróciła. Na szczęście cała akcja zakończyła się szczęśliwie. Zaginiona cała i zdrowa wróciła do swoich rodziców.

Do dramatycznej sytuacji doszło wieczorem w gminie Prażmów. Nastolatka wyszła z rodzinnego domu i ślad po niej zaginął. Przerażeni rodzice zadzwonili po pomoc do policjantów. Zgłosili, że córka wyszła z domu jedynie na chwilę, jednak do niego nie wróciła i nie wiedzą, gdzie może się obecnie znajdować. Do poszukiwań natychmiast ruszyli dzielnicowi z komisariatu w Prażmowie.

Szczęśliwe zakończenie 

– Policjanci natychmiast otrzymali rysopis zaginionej i rozpoczęli swoje działania w terenie, natomiast dyżurny piaseczyńskiej komendy, nie zwlekając ani chwili, sięgnął po telefon, by do całej akcji włączyć przebywającego na dniu wolnym mł.asp. Sławomira Matyjasiaka – policyjnego przewodnika wraz z psem tropiącym Lanerem – przekazała oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie asp. Magdalena Gąsowska.

Policjant wraz z psem szybko przybyli na miejsce, a Laner od razu podjął trop. – Dziewczynka, niemal po kilkunastu minutach, została odnaleziona niedaleko do domu. Siedziała przerażona w rowie. Na szczęście była cała i zdrowa – powiedziała asp. Gąsowska.

Nastolatka szczęśliwie wróciła do domu, a bohaterski Laner zjadł w nagrodę ulubione smakołyki.

Czytaj też:

Pies tropiący z Ostrołęki pomógł odnaleźć włamywaczy

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone