SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Prace na ulicach Pragi. Utrudnienia w komunikacji [SPRAWDŹ]

fot. ZDM

Od nocy z środy na czwartek na ul. Szwedzkiej w Warszawie będą pracowali ciepłownicy. Z kolei od piątku do poniedziałkowego poranka tramwajarze wyremontują tory na skrzyżowaniu ulic Ratuszowej i Jagiellońskiej, a drogowcy wymienią nawierzchnię wiaduktów ul. Modlińskiej nad Połczyńską.

Jak podano w komunikacie ratusza, o północy z czwartku na piątek ciepłownicy rozpoczną prace na skrzyżowaniu ulic Szwedzkiej i Stalowej. W związku z tym na ul. Szwedzkiej na odcinku od ul. Strzeleckiej do Al. „Solidarności” będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu – w stronę Al. „Solidarności”. Wyjazd z ul. Równej możliwy będzie tylko w prawo. Nie będzie można też skręcić z Al. „Solidarności” w ul. Szwedzką. Objazdy zostaną poprowadzone ulicami: Al. „Solidarności”, Rzeszotarską, Konopacką i Strzelecką.

Zmienione trasy autobusów i tramwajów

Dodatkowo od nocy z czwartku na piątek do niedzieli wieczorem zamknięty będzie wylot ul. Stalowej (od strony ul. Czynszowej) na skrzyżowanie ze Szwedzką. Z kolei w niedzielę nie będzie można skręcić w ul. Stalową.

Objazd zostanie poprowadzony ulicami Strzelecką, Konopacką i Stalową. Od poniedziałku rano ruch jednokierunkowy na ul. Szwedzkiej będzie utrzymany na odcinku od ul. Stalowej do Al. „Solidarności”. Prace w tym miejscu potrwają do końca miesiąca. Trasy zmienią autobusy linii 135 (tylko w kierunku pl. Hallera) oraz linie nocne N02, N03, N14, N64.

W weekend tramwajarze wyremontują też tory na łuku z ul. Jagiellońskiej w Ratuszową. Z tego powodu od piątku od ok. godz. 0.15 do poniedziałku do ok. godz. 4 rano zmieni się organizacja ruchu w tym miejscu. Plac budowy obejmie torowisko na środku skrzyżowania, dlatego jadący ul. Jagiellońską od strony ronda Starzyńskiego będą musieli skręcić w lewo już na pl. Hallera – nie będzie można pojechać dalej prosto.

Natomiast jadący ul. Jagiellońską od strony Al. „Solidarności” będą musieli skręcić w prawo w ul. Ratuszową. Z ul. Ratuszowej od strony Wybrzeża Helskiego będzie można pojechać prosto lub skręcić w prawo, ale nie będzie możliwości skrętu w lewo w kierunku ronda Starzyńskiego. Kierowcy jadący od strony ul. Targowej będą musieli skręcić w prawo ul. Jagiellońską. Objazdy zostaną poprowadzone ulicami pl. Hallera, Dąbrowszczaków, Inżynierską, Wileńską lub Wybrzeżem Helskim.

Prace na wiaduktach Modlińskiej

Kursowanie tramwajów linii 3 będzie zawieszone, a składy linii 6 od ronda Starzyńskiego pojadą prosto ul. Jagiellońską do pętli Żerań FSO. Swoją trasę zmienią również tramwaje linii 20, które zostaną skierowane na trasę przebiegającą ulicami: Targową, Zamoyskiego, Grochowską do pętli Gocławek. Do tej samej pętli pojadą tramwaje linii 28, które będą kursowały ulicami: Starzyńskiego, rondem Żaba, 11 Listopada, Targową, Zamoyskiego i Grochowską. Ponadto na trasie linii autobusowej 509 uruchomione zostaną dodatkowe przystanki na ul. Jagiellońskiej w rejonie pl. Hallera.

Stołeczny ratusz poinformował też, że w weekend drogowcy wymienią nawierzchnię wiaduktów ul. Modlińskiej nad skrzyżowaniem z ul. Płochocińską. W związku z tym od piątku od godz. 0.10 wyłączony z ruchu będzie wiadukt w kierunku Pragi. Tego samego dnia o godz. 22.00 zamknięty zostanie również obiekt w kierunku Legionowa. Ruch w obydwu kierunkach będzie odbywał się na poziomie skrzyżowania. Obydwa wiadukty zostaną przywrócone do ruchu w poniedziałek ok. godz. 5.00.

Czytaj też:

GDDKiA: trzeci odcinek POW gotowy w 91 procentach

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone