PP szpadzistek - Knapik-Miazga z trofeum, Pytka wygrała w Warszawie

• 12.03.2016 19:16

• Aktualizacja: 21:31 25.07.2022

Kamila Pytka (AZS AWF Warszawa) triumfowała w ostatnich w sezonie 2015/16 zawodach Pucharu Polski szpadzistek. W finale turnieju w Warszawie pokonała 15:12 Renatę Knapik-Miazgę, która była najlepsza w klasyfikacji całego cyklu.
W półfinałach Pytka wygrała z Blanką Błach (AZS AWF Wrocław) 15:6, a Knapik-Miazga zwyciężyła Martynę Swatowską (AZS AWF Katowice) 15:8.

W klasyfikacji po czterech turniejach Knapik-Miazga, która wcześniej wygrała w Radlinie i dwukrotnie w Gliwicach, z dorobkiem 250 pkt wyprzedziła Pytkę - 201 i Magdalenę Piekarską (AZS AWF Warszawa) - 193. Ta ostatnia mogła jeszcze pokusić się o końcowy sukces, ale w 1/8 finału uległa Jagodzie Zagale (Piast Gliwice) 14:15.