SŁUCHAJ ONLINE
MENU
na antenie
do 11:00

Pozytywne zakończenie kontroli na stacjach II linii metra na Targówku

Zdjęcie ilustracyjne/fot. Budowa II linii metra/Facebook

Kontrole na wszystkich stacjach II linii metra na Targówku zakończyły się pozytywnie. – Decyzja o pozwoleniu na użytkowanie zostanie wydana niezwłocznie, o czym poinformujemy w ciągu najbliższych dni. Trwają prace nad opracowaniem tej decyzji – przekazała w środę Ewa Filipowicz – rzecznik prasowy wojewody mazowieckiego.

We wtorek 3 września wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera informował, że jest szansa otwarcia stacji II linii metra na Targówku w połowie tego miesiąca, czyli w połowie września.

Funkcjonowanie metra od połowy września? 

– Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że jest autentyczna szansa przy tej współpracy, którą stosuje wykonawca, inwestor, a po stronie rządowej Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego, oddać dokument, który umożliwia funkcjonowanie i odbiór końcowy metra do połowy września – powiedział wojewoda.

Wszystkie odcinki rozbudowywanej linii M2 są albo w budowie, albo trwa postępowanie poprzedzające podpisanie umów z wykonawcami. Cała druga linia metra ma być gotowa przed 2023 rokiem. Centralny odcinek linii M2 został uruchomiony 8 marca 2015 roku. Składa się z siedmiu stacji i prawie 6 km tuneli. Budowa odcinka ze stacjami Szwedzka, Targówek i Trocka została ukończona w maju.

Metro Warszawskie wybrało także wykonawcę projektu i budowy ostatniego odcinka drugiej linii metra na Bemowie – od stacji Techniczno-Postojowej Mory do stacji C3 Lazurowa. To około 4 km trasy, które w ciągu 48 miesięcy od podpisania umowy wykona konsorcjum firm Gulermak i Astaldi. Firmy te wygrały także przetarg na budowę dalszej części metra na Targówku. Tam w ciągu 36 miesięcy mają powstać 4 km tuneli oraz stacje Zacisze, Kondratowicza i Bródno.

Dziennie z centralnego odcinka linii M2 korzysta około 150 tysięcy pasażerów.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone