SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Pożary na Mazowszu. Ponad 100 interwencji strażaków w weekend

fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie/Facebook

568 interwencji mazowieckich strażaków podczas minionego weekendu. Doszło do 111 pożarów – płonęły lasy. Jak przekazał rzecznik wojewódzkiej komendy Karol Kierzkowski, najwięcej akcji w związku z gaszeniem ognia odnotowano w rejonie Wołomina.

Odnotowaliśmy 18 pożarów w lasach, najwięcej w powiecie wołomińskim – 11, były 42 pożary traw i nieużytków, 56 wypadków drogowych, 110 interwencji dotyczyło usuwania gniazd pszczół i szerszeni z budynków mieszkalnych – informuje rzecznik wojewódzkiej straży Karol Kierzkowski.

Strażacy odnotowali 18 pożarów lasów, 56 wypadków drogowych oraz 110 razy usuwali gniazda pszczół i szerszeni.

Wiele wskazuje na to, że w tym tygodniu pracy mundurowi będą mieli naprawdę sporo. Znowu będą nam towarzyszyć w tym tygodniu intensywne burze i gwałtowne opady.

Podczas weekendu mazowieccy strażacy sześć razy interweniowali na akwenach. – Na terenie powiatu lipskiego dwukrotnie zespół złożony ze strażaka i policjanta patrolował rzekę Wisłę w ramach akcji Bezpieczne Wakacje 2021 – zaznaczył Kierzkowski.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w niedzielę w powiecie kozienickim. Na Wiśle, na progu spiętrzającym wodę przy elektrowni, wywrócił się kajak. Płynące nim dwie osoby wypadły wraz z całym ekwipunkiem. Udało im się dopłynąć do brzegu, trzymając się kajaka. Jak wskazał Kierzkowski „działania strażaków polegały na zwodowaniu łodzi, odnalezieniu poszkodowanych oraz na podjęciu z nurtu unoszącego się ekwipunku który odpłynął około trzech kilometrów od miejsca zdarzenia”.

Sochaczewscy strażacy w sobotę oraz niedzielę pomagali Policji w poszukiwaniach zaginionego od 22 lipca kajakarza na rzece Bzura. – Niestety, ciało zaginionego mężczyzny odnaleziono nieopodal wsi Brochów – przekazał Kierzkowski.

Czytaj też:

Jest decyzja ws. ogłoszenia stanu klęski żywiołowej w gm. Słupno

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone